Tablet zaprojektowany z myślą o współczesnych przedsiębiorcach

Dla biznesmenów ceniących sobie mobilność – wydajność pracy jest najważniejsza, dlatego Elite x2 wyposażono w wytrzymałą baterię system Windows 10 oraz procesor Intel Core M vPro szóstej generacji – zoptymalizowano tak, by zagwarantować wysoką wydajność przy niższym zużyciu energii. Dysk SSD zapewnia cichą pracę bez konieczności stosowania wentylatora. Dzięki Elite x2 użytkownicy mogą również w łatwy sposób kontaktować się na odległość ze swoimi współpracownikami i klientami. Najnowszy system audio opracowany przez Bang & Olufsen oraz oprogramowanie HP Noise Reduction Software zapewniać ma wysoką jakość i czystość dźwięku podczas telekonferencji.
Tablet zaprojektowany z myślą o współczesnych przedsiębiorcach

Firma HP zaprezentowała Elite x2, wszechstronny tablet stworzony z myślą o przedsiębiorcach. Urządzenie łączy funkcjonalność notebooka z wygodą i niezależnością, jaką daje tablet. Elite x2 został stworzony w technologii CNC z wykorzystaniem aluminium frezowanego. Przy grubości 8,1 mm, waży mniej niż kilogram i posiada wbudowaną nóżkę o kącie ustawienia do 150 stopni, co pozwala użytkownikowi zarówno na postawianie tabletu w pozycji pionowej podczas pisania na klawiaturze, jak i jego całkowite rozłożenie w trakcie pisania na wyświetlaczu. Elite x2 wyposażony jest w 12-calowy ekranu Full HD, ze współczynnikiem proporcji obrazu 3:2, który automatycznie dostosowuje się do różnych warunków oświetleniowych.

Elite x2 zapewnia wytrzymałość gwarantowaną pomyślnym przejściem prób MIL-STD. Dla zapewnienia większej trwałości urządzenie wyposażono we wzmacniany ekran Corning Gorilla Glass 4, a dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów stopu aluminium zachowano ponoć właściwą proporcję między wytrzymałością a wagą tabletu.

Elite x2 został wyposażony również w dwa porty – USB Type-C – Thunderbolt 3 oraz USB-A, a także opcjonalny, wbudowany modem 4G LTE. Modem Qualcomm Snapdragon X5 LTE zapewnia łączność przy pracy we wszystkich podstawowych sieciach 3G/4G.

W standardowym wyposażeniu Elite x2 znajduje się rysik HP Active Pen z aplikacją App Launch, umożliwiający szybkie tworzenie treści w czasie rzeczywistym. Rysik, wykonany w technologii Wacomu, posiada zintegrowane czujniki nacisku, by ułatwić kontrolowanie grubości linii podczas pisania lub rysowania na wyświetlaczu. Z kolei aplikacja App Launch, działającą w oparciu o technologię Bluetooth umożliwia szybkie uruchomienie notatnika OneNote lub innej ulubionej aplikacji Windows.

Elite x2 oferuje dwie opcjonalne pełnowymiarowe i podświetlane klawiatury. Obydwie zostały zaprojektowane na przykładzie ultrabooka HP EliteBook Folio 1020 – pokryte są sztywną aluminiową powłoką dla zapewnienia sztywności skrętnej i stabilności, dorównując jednocześnie wartości współczynnika kształtu w tradycyjnych laptopach. Klawiatura HP Advanced Keyboard dla zapewnienia większego bezpieczeństwa podczas logowania, wyposażona została w Touchpad z inteligentnym czytnikiem kart smart oraz czujnik NFC. Co więcej klawiatura umożliwia automatyczne wylogowanie w chwili odłączenia jej od tabletu – podnosząc tym samym pozom bezpieczeństwa danych. Z kolei HP Travel Keyboard to smuklejsza klawiatura, o małej wadze (395 g), która posiada równie czułą płytkę dotykową, zapewniając wysoką wydajność pracy nie tylko w biurze, ale również w podróży.

W celu zagwarantowania większej efektywności pracy, Elite x2 wyposażony jest w trzy rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, w zakresie dokowania. Port Thunderbolt 3 zapewnia łatwe dokowanie stacji HP Elite USB-C Docking Station dla podwójnych wyświetlaczy o rozdzielczości 2K z kolei HP Elite Thunderbolt 65W Dock dla podwójnych wyświetlaczy o rozdzielczości 4K. Dzięki technologii WiGig, która umożliwia szybkie bezprzewodowe połączenie z siecią, wyświetlaczami lub urządzeniami – Elite X2 można również dokować do stacji HP Advanced Wireless Docking Station. Natomiast zastosowanie przejściówki w porcie USB-C w tablecie daje użytkownikom pewność, że przez cały dzień pracy moc baterii urządzenia nie spadnie, mimo ładowania przy jego pomocy smartfonów lub innych urządzeń.

Zgodnie z założeniami HP Elite x2 1012 ma być dostępny w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki już w styczniu. Proponowana cena, która obejmuje rysik HP Active Pen i aplikację App Launch, to 999 €. Opcjonalna klawiatura dostępna będzie w cenie 159 €.