Paragon na pierwszym materiale wideo

Jeśli słysząc "MOBA" zgrzytacie zębami, być może nowa gra Epic Games przekona Was do tego gatunku.

Jeśli do gier typu MOBA zniechęca Was chociażby nużący widok z góry, być może Paragon bardziej trafi Wam do gustu. Pierwsze materiały wideo (gameplay i trailer) wyglądają zachęcająco. Paragon będzie bardziej przypominał zręcznościowe strzelanki TPP niż typowe gry MOBA. Każdy z pięciu graczy znajdujących się w drużynie będzie kontrolował swojego bohatera obdarzonego unikalnymi umiejętnościami. Ataki i uniki nie będą sprowadzane do klikania myszką – będziemy w pełni mieć na nie wpływ. To sprawi, że gra wyda się bardziej dynamiczna.

Oczywiście sama strategia też ma tu znaczenie. Ponieważ teren nie będzie płaski jak w większości tego typów gier, możemy liczyć na ciekawie przeprowadzane ataki z wysokich obiektów czy nietypowe taktyki. Jeśli chodzi o rozwój postaci zdecydowano się wykorzystać system kart zdobywanych za wyniki na polu bitwy.

Paragon zmierza na komputery PC i konsole PS4. Wiosną chętni gracze będą mogli zakupić dostęp do wczesnej wersji gry, natomiast bezpłatna open beta ma ruszyć latem przyszłego roku. Premiera i model biznesowy pełnej wersji nie zostały jeszcze określone.