Pierwsze w Polsce Liceum Kreacji Gier

Sukcesy Polaków w dziedzinie gier wideo na arenie międzynarodowej najwyraźniej nie umknęły uwadze Warszawskiej Szkoły Filmowej, która już w przyszłym roku szkolnym otworzy nowe, publiczne liceum pomagające kształcić przyszłe gwiazdy gamedevu.

Liceum Ogólnokształcące Kreacji Gier Wideo powstaje przy Warszawskiej Szkole Filmowej oraz we współpracy z otwartym w 2013 roku Liceum Filmowym. Wszystkie szkoły mieszczą się w na warszawskim Żoliborzu, gdzie działa także studyjne Kino Elektronik.

Liceum Kreacji Gier będzie stawiało na wszechstronny rozwój intelektualny młodych ludzi – stąd brak profili dzielących uczniów na umysły ścisłe czy humanistyczne. Oprócz standardowych przedmiotów, które obecne są także w innych szkołach, LKG będzie zapewniało zajęcia z takich dziedzin jak: programowanie, animacja komputerowa, projektowanie graficzne, rysunek koncepcyjny. Zajęcia będą prowadzone przez polskich specjalistów z branży gier wideo i wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej, natomiast dodatkową pieczę sprawować będzie Techland.

Zajęcia w LKG wystartują wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w 2016 roku. Pierwszy Dzień Otwarty w szkole odbędzie się 5 marca 2016r. Więcej szczegółów można uzyskać na o ficjalnej stronie szkoły.

0
Źródło: LKG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.