Przeglądarka niczym Snapchat

Najnowsza Opera Coast pojawia się dzisiaj z intrygującym trybem przeglądania newsów. Najnowsza funkcja "dla ciebie" gromadzi artykuły z naszych ulubionych stron na stronie startowej, zapewniając spersonalizowany i szybki dostęp do newsów bezpośrednio w przeglądarce.

Naszym celem było stworzenie atrakcyjnego i szybkiego dostępu do newsów, tak by użytkownicy Opery Coast nie musieli korzystać z innych aplikacji, takich jak Apple News, Flipboard, Facebook Notify albo Nuzzel — powiedział Huib Kleinhout, Product Manager odpowiedzialny za Opera Coast.

Ludzie już teraz zapisują swoje ulubione strony. Chcieliśmy nadać kanałowi z ich newsami bardziej atrakcyjny wygląd i umożliwić dostęp do niego za pomocą jednego tapnięcia. By stworzyć zupełnie nowy sposób odkrywania najnowszych wiadomości z sieci, czerpaliśmy inspiracje z takich aplikacji jak Snapchat czy Instagram — dodaje Kleinhout.

Jak ten kanał właściwie działa

Artykuły z naszych ulubionych stron są automatycznie gromadzone w „dla ciebie” na stronie startowej. Kiedy odczytamy te najnowsze, kanał doda kolejne artykuły po 10 minutach, lub jak tylko znajdzie dla nas kolejne.

Wiele osób odwiedza te same strony wielokrotnie, tylko po to, żeby zdać sobie sprawę, że nie ma tam jeszcze nic nowego — mówi Kleinhout. –

„Dla Ciebie” wybiera najbardziej odpowiednie oraz popularne newsy, po czym wyświetla je w prosty i przyjemny dla oka sposób.

3D Touch w przeglądarkach Opery dla iOS

Oprócz Opery Coast Opera wydała dzisiaj także nową wersję Opery Mini na iOS. Obydwie przeglądarki zawierają funkcje typowe dla iOS 9, takie jak 3D Touch i Peek and Pop (wyświetlanie wiadomości po krótkim przytrzymaniu ikony). Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami iPhone’a 6s możemy teraz np. mieć dostęp do swoich ulubionych stron bezpośrednio z poziomu ikony przeglądarki.

Opera Mini na iOS zawiera także zintegrowane wyszukiwanie Spotlight, które sugeruje nam strony szybkiego wybierania już w trakcie ich wpisywania.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.