W Poznaniu stanął salon wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość jest interesująca, potrafi zapewnić niezwykłe wrażenia i zabiera nas w miejsca, do których w inny sposób nigdy byśmy nie dotarli. Na ten moment to jednak wciąż droga inwestycja - przynajmniej jeśli szukamy jakości większej niż oferuje Google Cardboard. Jeśli mieszkacie w Poznaniu możecie się jednak wybrać do galerii VR, w której pokazy kosztują mniej niż bilet do kina.
W czerwcu ubiegłego roku w Warszawie powstał pierwszy w Polsce salon VR – InGame-, w którym można przetestować nie tylko dema technologiczne na Oculus Rifta, ale też zagrać w War Thunder czy Team Fortress wykorzystując sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. W miniony weekend w Poznaniu na ul. Półwiejskiej 45 otwarto podobne miejsce, choć raczej adresowane do niedzielnych graczy lub osób dopiero zaczynających swoją przygodę z VR.
Virtual Quest udostępnia zwiedzającym odpowiednio zabezpieczone stanowiska i Samsungi Gear VR, na których wyświetlane są póki co trzy atrakcje. Klient może wybrać przygodę z dinozaurami, spacer po podwodnym świecie lub odpoczynek na tropikalnej plaży (w przypadku tego ostatniego przygotowano leżaki, by goście mogli lepiej się zrelaksować). Każdy pokaz podzielony jest na dwie części – pierwsza to rodzaj filmu przedstawiającego bohaterów świata, drugi to interaktywna zabawa, w której należy rozwiązać kilka zadań z użyciem pilota do sterowania. Wszystkie aplikacje tworzone są przez właścicieli obiektu zatem mamy pewność, że nie obejrzymy ich nigdzie indziej. 20-minutowy seans kosztuje 20 zł (17 zł – bilet ulgowy). Rezerwacji dokonać można na stronie internetowej Virtual Quest.
W najbliższych miesiącach twórcy zamierzają udostępnić gościom kolejne światy – układ słoneczny, zwierzęta Afryki, kolejne części Dino Quest i Sea Quest. Na wiosnę planowana jest seria „Było sobie życie”, która zabierze gości na wycieczkę po wnętrzu ludzkiego organizmu.
Fotografie pochodzą z fanpage’u Virtual Quest
0
Źródło: Własne-Virtual Quest
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.