Remotr – polska apka streamująca gry z PC do smartfona

Już do pobrania!

Wszystko czego potrzebujesz by odpalić Wiedźmina 3 czy najnowsze Call of Duty, to dostęp do Internetu i aplikacja Remotr dostępna na iOS i Androida. Podczas streamingu dźwięk i obraz są przesyłane na urządzenia przenośne w czasie rzeczywistym, a gracze kontrolują przebieg gry za pomocą myszki, gestów lub komend głosowych. Dodatkowo użytkownik ma możliwość własnego dostosowania interfejsu. Remotr wyróżnia się na tle dostępnych rozwiązań jak Nvidia Shield tym, że współpracuje ze wszystkimi typami kart video.

Instalacja przebiega szybko – na smartfona pobieramy klienta, na peceta aplikację odpowiadającą za przekazywanie obrazu. Następnie rejestrujemy konto użytkownika i logujemy się w obu programach. Aplikacja automatycznie wykrywa gry, jakie posiadamy, ale możliwe jest także manualne dodanie ich do biblioteki np. ze Steama. Warunek jest jeden – nasz komputer musi pozostać włączony podczas procesu streamingu. Jakość obrazu jest faktycznie bardzo dobra. Póki co aplikacja jest bezpłatna, ale twórcy planują wkrótce wdrożyć mikropłatności odblokowujące nowe funkcje np. dostęp bez reklam. Sama idea działania – czyli streaming gier z peceta na urządzenia mobilne – zawsze pozostanie darmowa.

RemoteMyApp zdecydowała się rozwinąć rozwiązanie także w innych kierunkach – stworzyła platformę dla małych i średnich firm opartą na tej samej technologii streamingu (RemotS i RemotB2B). Nowe rozwiązanie będzie umożliwiało również streaming z chmury. Projekt doceniła Komisja Europejska, która przyznała firmie grant z SME Instrumentu (w ramach programu Horyzont 2020), wspierającego najbardziej innowacyjne europejskie MŚP.

RemotS

będzie wspierać MŚP w różnych działaniach biznesowych, na przykład w komunikacji, organizacji spotkań, zarządzaniu płatnościami – dzięki udostępnieniu pakietu narzędzi jak aplikacje biznesowe czy graficzne.

„Podczas prac nad Remotr wpadliśmy na pomysł stworzenia aplikacji dla małych i średnich firm. Chcemy dostarczyć im pakiet narzędzi, z którego pewnie nigdy by nie skorzystały, gdyby musiały płacić pełen abonament. Dzięki Remotr opłaty będą odzwierciedlać faktyczne wykorzystanie narzędzi, a więc małe i średnie firmy nie będą przepłacać. Otrzymany grant pomoże szybciej wprowadzić tę aplikację na rynek.” – wyjaśnia Radosław Zawartko.

Drugie narzędzie –

RemotB2B

– pozwoli na tworzenie aplikacji bez znajomości zasad programowania. Wszystkie te narzędzia będą dostępne w postaci jednego pakietu. Małe i średnie firmy będą płacić jedynie za czas faktycznego wykorzystania poszczególnych aplikacji. Biorąc pod uwagę zwykle wysokie ceny oprogramowania, autorzy rozwiązania przewidują, że proponowane rozwiązanie zwiększy wykorzystanie profesjonalnych narzędzi przez MŚP.