Opera jako pierwsza umieściła VPN w swojej przeglądarce!

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pozwala zwiększyć prywatność przeglądania sieci, otrzymać dostęp do blokowanych w danym kraju treści i chroni użytkowników korzystających z publicznego Wi-Fi.
Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.
Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Każdy zasługuje na prywatność w sieci. Dzięki włączeniu darmowego, nielimitowanego VPN-a bezpośrednio do przeglądarki, dodatkowe instalacje lub rozszerzenia stają się zbędne. Dlatego użytkownicy Opery otrzymują dzisiaj wygodny sposób na zwiększenie swojej prywatności w sieci i łatwiejszy dostęp do ulubionych treści, bez względu na to, gdzie się znajdują — powiedział Krystian Kolondra, SVP, Opera Software.

Nowa opcja VPN oferuje 256-bitowy klucz szyfrujący. By uruchomić VPN w deweloperskiej wersji Opery, wystarczy wywołać menu, kryjące się pod “O”, wybrać ustawienia (lub preferencje na Maku), a następnie “Prywatność i bezpieczeństwo”, gdzie funkcję się aktywuje. Po włączeniu na pasku adresu pojawi się ikonka. Po jej kliknięciu można zmienić swoją wirtualną lokalizację, sprawdzić, czy nasze IP jest wyeksponowane i zobaczyć, jak wiele danych przeglądania zostało przesłanych przez serwery VPN.

Pomimo tego, że rozwiązanie Opery jest darmowe, oferuje te same opcje, co płatne VPN-y:

Ukryj swój adres IP – Opera zastąpi Twój adres IP wirtualnym, przez co trudniej będzie stronom wyśledzić twoją lokalizację i zidentyfikować twój komputer. W ten sposób zwiększysz poziom swojej prywatności w sieci.

Odblokowywanie zapor i stron – wiele krajów, szkół i miejsc pracy blokuje strony udostępniające wideo, media społecznościowe i inne serwisy. Dzięki wbudowanemu VPN-owi możesz mieć dostęp do ulubionych stron bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Bezpieczne Wi-Fi – kiedy preglądasz sieć, korzystając z publicznego Wi-Fi, ktoś może przechwycić twoje dane. Dzięki VPN-owi możesz poprawić bezpieczeństwo swoich osobistych informacji.

W tej deweloperskiej wersji użytkownicy mogą wybrać jedną z trzech wirtualnych lokalizacji – USA, Kanadę, lub Niemcy. Więcej opcji pojawi się w stabilnej wersji. Najnowszą, deweloperską wersję Opery z VPN znajdziecie tutaj.