Android Auto już wkrótce trafi na smartfony!

Android Auto już wkrótce trafi na smartfony!

Tak właśnie. Android Auto stanie się kolejną aplikacją od Google, która dostępna będzie w sklepie Google Play. Czym jest Android Auto? Najprościej będzie, jeśli przyjmiemy, że to taka bardzo wygodna nakładka na Androida, zaprojektowana z myślą o kierowcach, czyli takich użytkownikach, którzy woleliby nie patrzeć na aplikację, podczas jej obsługi.

A, że na konferencji Google I/O 2016 jednym z ważniejszych punktów, prezentowanych przez Google było przetwarzanie mowy i interakcja głosowa z usługami giganta, to ciężko się dziwić,że Android Auto już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich, którzy posiadają (odpowiednio nowy) smartfon z Androidem. Przecież to idealna aplikacja do sterowania głosem.

Do tego, nasz smartfon z uruchomioną aplikacją Android Auto będzie mógł połączyć się z naszym samochodem, o ile ten obsługuje łączność Wi-Fi, i monitorować wybrane dane, udostępniane przez nasze auto (zużycie paliwa na przykład).

Oprócz tego Google zdecydowało się na udostępnienie Android Auto producentom samochodów, którzy na bazie tej “nakładki” na Androida, będą mogli tworzyć swoje wersje komputerowych asystentów kierowcy. Pierwsze dwie takie aplikacje tworzą już Honda i Hyundai. Hyundai był zresztą pierwszym producentem samochodów, który jako pierwszy na świecie wyprodukował auto z Android Auto na pokładzie. Był to Hyundai Sonata z 2015r.