Dziś premiera polskiej, interaktywnej bajki na iOS i Androida

Dziś premiera polskiej, interaktywnej bajki na iOS i Androida

“Glutek i Kłaczek: Kosmiczna Przygoda” to interaktywna opowieść o przyjaźni, marzeniach i pasjach. Glutek to typ podróżnika, który marzy o eksploracji kosmosu. Z kolei jego przyjaciel Kłaczek to typowy domator czujący się najlepiej we własnej kuchni. Gdy ten pierwszy wyrusza potajemnie w podróż, drugi postanawia go odnaleźć i buduje rakietę zasilaną…kremem śmietankowym.

Wszystkie 44 plansze zostały ręcznie narysowane i wypełnione są interaktywnymi elementami. Aby zaangażować dzieci bardziej w zabawę twórcy poukrywali w lokacjach gwiazdki, których zebranie pozwala odblokować dodatkową planszę. Gwiazdki są sprytnie poukrywane i za pierwszym podejściem nawet mi nie udało się znaleźć wszystkich. Historia jest opowiadana przez profesjonalnego lektora, ale w każdej chwili można go wyłączyć, by dziecko czytało na głos bajkę, na zmianę z rodzicem.

Opowieść pełna jest zabawnych stworów i fantastycznych krain – powinna przypaść do gustu dzieciom od 4 do 9 lat. W aplikacjach dla dzieci ważny jest także aspekt mikropłatności czy reklam – tutaj twórcy na szczęście zrezygnowali z takich dodatków. “Glutek i Kłaczek: Kosmiczna Przygoda” kosztuje 9,90 zł i jest już dostępny na iOS i Androidzie. Bezpłatnie można także wypróbować wersję demo, która ograniczona jest do kilku początkowych plansz.