Pentax K-70 z hybrydowym autofokusem

Pentax K-70 z hybrydowym autofokusem

Nowa lustrzanka firmy Ricoh wyposażona jest w matrycę typu APS-C o rozdzielczości 24 mln pikseli, co ważne – bez filtra antyaliasingowego (co wpływa pozytywnie na szczegółowość obrazu). Choć jest to zaawansowany model amatorski,

Pentax K-70

wyróżnia się uszczelnionym korpusem, odpornym na pył, zabrudzenia i ochlapanie wodą. Nie znaczy to jednak oczywiście, że można z nim nurkować czy choćby zanurzać aparat pod wodę.

Jak na Pentaxa przystało, K-70 realizuje stabilizację obrazu poprzez układ odpowiednio poruszający matrycą aparatu. Służy on także do tworzenia obrazów o podwyższonej realnej rozdzielczości w technice Pixel Shift Resolution oraz do symulacji działania filtra antyaliasingowego, redukując tym samym ryzyko powstania efektu mory.

Układ ustawiania ostrości bazuje na 11 czujnikach, w tym 9 krzyżowych, natomiast w trybie kadrowania z wykorzystaniem ekranu (Live View), autofokus działa w trybie hybrydowym. Zdjęcia seryjne wykonywane są z częstotliwością 6 kl./s.

Dzięki procesorowi obrazowemu Prime MII możliwy jest zapis obrazu w formie 14-bitowych plików RAW, przy maksymalnym ISO 102 400. Maksymalna rozdzielczość filmów to Full HD, ale w przypadku filmów poklatkowych, wykonywanych z połączenia zdjęć wykonywanych z interwałometrem – 4K. O wygodę użytkowania dba 3-calowy, ruchomy wyświetlacz LCD oraz wbudowany moduł łączności Wi-Fi.

Aparat powinien być dostępny w sprzedaży od lipca, w cenie ok. 650 dolarów.

Wraz z Pentaxem K-70 zadebiutował również nowy, uszczelniony mega-zoom HD Pentax DA 55-300 mm f/4,5–6,3 ED PLM WR RE, w cenie ok. 400 dolarów.