Samsung Soundbar: bo dźwięk ma ogromne znaczenie

Dziś wystrój wnętrz zdominował minimalizm. Nie chcemy już mieć zagraconego salonu, pełnego meblościanek, kabli i sprzętu, z którego korzystamy kilka razy w miesiącu. Wszystko ma być praktyczne, funkcjonalne, ładne i nie sprawiać żadnych problemów, jeśli chodzi o aranżację wnętrza.
Samsung Soundbar: bo dźwięk ma ogromne znaczenie

Wygląd: w dzisiejszych czasach ma znaczenie

Samsung przygotował dwa rodzaje soundbarów

– proste i zakrzywione. Który wybrać? Najprościej kupić taki, który dobrze będzie się komponował z telewizorem. Przy zakrzywionym telewizorze lepiej będzie wyglądał zakrzywiony soundbar taki jak choćby HW-J8500 lub HW-J7500R a przy płaskim ekranie np. HW-K550. Jeśli soundbar chcemy podwiesić razem z telewizorem na ścianie – nie ma problemu. W zestawie z soundbarem znajdziemy odpowiedni element mocujący i całość stworzy bardzo estetyczny i funkcjonalny system rozrywki multimedialnej.

Sposób obchodzenia się z dźwiękiem

Jeśli uważacie, że soundbar to głośnik, który będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie podczas oglądania filmów, seriali i telewizji to jesteście w błędzie.

Łatwość z jaką soundbar współpracuje z urządzeniami takimi jak smartfon czy tablet za pomocą łącza bluetooth sprawi, że będzie to wasz głośnik uniwersalny, z którego korzystać będziecie przebywając w pokoju, w którym akurat zdecydowaliście się go zainstalować. Spotify odtwarzane prosto z telefonu (bo nie chce się wam włączać telewizora)? Proszę bardzo. Wystarczy kilka dotknięć ekranu smartfona.

Samsung HW-J650

Samsung HW-J650

Jeśli nie należycie do grona audiofilskiego, którego przedstawiciele wydają zazwyczaj małą fortunę na sprzęt audio, to bardzo możliwe, że kupując soundbar wzbogacicie się niespodziewanie o system audio wysokiej jakości, wyższej niż ta, do której byliście do tej pory przyzwyczajeni. No bo jakim sprzętem audio dysponujemy obecnie w domu? Hi-Fi wieże stereo już dawno przestały być modne, więc “przeciętny Kowalski” aktualnie w domu posiada: głośniki w swoim telewizorze, laptopie, tablecie i smartfonie. To zupełnie nie to samo. W ostatnich latach tak bardzo skupiliśmy się na pościgu za jak najlepszą jakością obrazu, że zapomnieliśmy o jakości dźwięku. Soundbar staje się bardzo popularnym urządzeniem, które może nam o niej przypomnieć.

Krótko mówiąc: Soundbary Samsunga brzmią świetnie

Tak, głośniki do telewizora na prawdę zrobiły na nas tak duże wrażenie. Po kilku godzinach słuchania muzyki i oglądania filmów, testowania wszystkich domyślnych ustawień equalizera nasza ocena jakości dźwięku brzmi następująco: Soundbary J8500 i K551 brzmią, jak dobry, klasyczny zestaw 2.1 z bardzo klarownym brzmieniem. Subwoofer nie stara się być nachalny i trzyma niższe częstotliwości tam, gdzie być powinny, a głośniki ukryte w soundbarze, pomimo swojej małej średnicy radzą sobie zaskakująco dobrze. My przynajmniej byliśmy zaskoczeni. I to na plus!

Jak przy każdych dobrych głośnikach: bardzo wiele zależy od jakości odtwarzanych materiałów. Cyfrowy preamp stara się oczywiście dokonać cudów podczas strumieniowania słabej jakości nagrania z serwisu YouTube, ale znacznie przyjemniej testowało się jeden z bezstratnych formatów audio na tym zestawie. Bardzo dobrze, że Samsung swoimi urządzeniami zaczyna wymagać coraz więcej od dostawców treści. Tak samo, jak telewizory 4K, soundbary Samsunga wymagają wyższej jakości odtwarzanych treści, walcząc tym samym o prawa swoich użytkowników.

Kolejną bardzo pozytywną cechą

soundbarów firmy Samsung

jest to, że każdy głośnik wbudowany w soundbar otrzymał dedykowany wzmacniacz, dzięki czemu cyfrowy procesor dźwięku może o wiele dokładniej “sterować częstotliwościami” – najlepiej słychać to podczas testowania domyślnych presetów equilizera – w trybie nocnym na przykład, soundbar odpowiednio się ściszy, dzięki czemu wybuchy towarzyszące filmom akcji, czy wrzawa sportowych widowisk nie obudzą naszych sąsiadów, za to dialogi, transmitowane przez środkowy głośnik nadal będziemy słyszeć wyraźnie.

Świetna charakterystyka brzmienia i moc powyżej 300W RMS sprawia, że soundbary Samsunga mogą z powodzeniem być wykorzystywane nie tylko w domu – nagłośnienie mniejszej restauracji, lub pubu jak najbardziej leży w ich możliwościach.

Zresztą zamiast czytania tej recenzji każdy, kto zastanawia się nad zakupem soundbara Samsung, powinien “obejrzeć na nim” (czyli posłuchać udźwiękowienia odtwarzanego filmu) swój ulubiony film i posłuchać swojej ulubionej płyty audio.

To najlepszy test dla sprzętu i naszym zdaniem soundbary firmy Samsung dla większości z was osiągną w nim bardzo pozytywne wyniki.