Gry przygodowe z funkcją multiplayer?

Gry przygodowe z funkcją multiplayer?

Gry przygodowe od Telltale Games skupiają się mniej na eksplorowaniu lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, a bardziej na podejmowaniu trudnych wyborów moralnych. To właśnie one i ich konsekwencje napędzają później dyskusje wśród znajomych także grających w dany tytuł. Już wkrótce, a dokładnie równo z premierą Batman: The Telltale Series producent pozwoli na wieloosobowy tryb gry zwany Crowd Play.

Funkcja ta pozwala graczom na dwie formy zabawy. Pierwsza polega na tym, że osoba hostująca rozgrywkę ma pełną kontrolę nad akcją, ale może podglądać jak głosowali inni gracze, którzy równocześnie obserwowali rozgrywkę na swoich ekranach. W trybie tym oceniający mają także możliwość wyrażenia swojej aprobaty lub sprzeciwu do decyzji hostującego.

Druga forma rozgrywki jest bardziej demokratyczna – podczas scenek, w których pojawiają się wybory moralne i dialogi wybrana zostanie ta opcja, która otrzyma od grających w sesji graczy największą liczbę głosów.

Crowd Play pozwoli nawet na sesje z 2000 graczy równocześnie. Funkcja ta pojawi się we wszystkich nadchodzących produkcjach Telltale Games. W praktyce wyglądać to ma następująco – osoba hostująca rozgrywkę otrzyma specjalny adres URL, który następnie wysyła znajomym. By dołączyć do gry osoby te będą musiały kliknąć w link i się zalogować. Nie jest jasne jednak, czy uczestniczący gracze będą musiały również posiadać pełną wersję danej gry. W każdym razie pomysł brzmi świetnie i oby równie dobre było jego wykonanie.