Twórcy hitu Another Case Solved prezentują nowe gry

"Chcemy być dumni z gier spod znaku ATGames - wyznaczać nowe kierunki, zmieniać trendy i najważniejsze: produkować i wydawać gry, które będą budzić emocje zarówno w nas jak i graczach"

Warszawskie studio ATGames znane jest z wielokrotnie wyróżnianych tytułów, takich jak Another Case Solved i Puzzle Craft 2. Najnowsza gra stworzona przez ATGames, Full of Stars, to kosmiczna opowieść o ratowaniu ludzkości, którą wyróżnia oprawa audiowizualna. Na festiwalu gier komputerowych Gamescom 2016 w Kolonii produkcja otrzymała tytuł najlepszej gry w konkursie Big Indie Pitch organizowanej przez serwis Pocket Gamer. Full of Stars trafi w ręce graczy z urządzeniami iOS i Android w pierwszym kwartale 2017.

W tym samym okresie na App Store i Google Play Store pojawi się pierwszy tytuł dla którego ATGames pełni rolę wydawcy. Będzie to mobilna gra zręcznościowa Laser Kitty Pow Pow. Grę produkuje Bigger Cat Studio z Krakowa. Znajdziemy w niej kota o laserowych oczach, stawiającego dzielnie czoła hordom wojowników ninja. ATGames zapowiada wydawanie 1-3 tytułów rocznie, za główne kryteria doboru stawiając sobie oryginalność prezentowanych pomysłów i wysoką jakość wykonania.

ATGames nie poprzestaje jednak na działalności deweloperskiej i wydawniczej. Studio mocno stawia też na edukację, w przekonaniu, że rozwój przemysłu gier wideo jaki obserwujemy dziś w Polsce warto aktywnie wspierać na wielu płaszczyznach – w tym tych u podstaw. Zespół warszawskiej firmy stara się mieć jak największy, merytoryczny wkład w nabierające wciąż rozpędu środowisko polskich twórców gier:

„Wierzymy w kształcenie młodych ludzi. Uczestniczymy jako wykładowcy w najważniejszych konferencjach w Polsce i zagranicą. Członkowie naszego zespołu są wykładowcami Game Dev School, a także pomagają w tworzeniu Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych na Politechnice Łódzkiej. Dzielimy się naszą wiedzą i spostrzeżeniami z szeroką publicznością. W tym roku ATGames dołączyło do Polskiego Stowarzyszenia Gier Komputerowych gdzie razem z takimi firmami jak między innymi CD Projekt, Techland, czy 11 bit studios zastanawiamy się nad kierunkiem, w jakim powinien podążać polski rynek twórców gier komputerowych.” mówi Bartłomiej Rozbicki, szef studia ATGames.

0
Źródło: ATGames
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.