L.U.C.Y. – asystent domowy w inteligentnym obrazie

Domowi, głosowi asystenci w rodzaju Amazon Echo przypominają swą formą niewielkie głośniki bezprzewodowe. Najnowszy gadżet z Kickstartera jest o wiele ładniejszy i lepiej komponuje się z salonem - nie brakuje mu przy tym przydatnych funkcji.

L.U.C.Y. wyglądem przypomina tablet, który da się powiesić na ścianie, lub swego rodzaju interaktywny obraz. Urządzenie można zakupić w trzech rozmiarach – 17″, 24″ i 27″. Po podłączeniu do sieci WiFi L.U.C.Y. przejmuje funkcje domowego asystenta – dzięki wbudowanej kamerze rozpoznaje wszystkich domowników i jest w stanie wyświetlać tylko ten rodzaj informacji, który jest dla danej osoby najważniejszy – np. pogodę i kalendarz dla jednego członka rodziny, listę zakupów dla innego.

Z urządzeniem można komunikować się w sposób głosowy (obsługuje język angielski i niemiecki) lub poprzez interfejs dotykowy. W trakcie spoczynku L.U.C.Y może wyświetlać zdjęcia lub obrazy, natomiast na nasze polecenie równie będzie w stanie przejąć kontrolę nad urządzeniami w naszym domu (współpraca z Nest, Hue, Dropcam, Devolo, Dropbox). L.U.C.Y. poinformuje nas o korkach na drodze, wyśle wiadomość do znajomego, zostawi przypomnienie dla innego członka rodziny, wyświetli film czy odtworzy muzykę, nawiąże wideopołączenie, sprawdzi powiadomienia z Facebooka czy Instagrama.

Najmniejsza wersja urządzenia kosztuje 449 dolarów. Na Kickstarterze można zakupić L.U.C.Y. jeszcze przez 28 dni. Na ten moment twórcy uzbierali już połowę kwoty potrzebnej do uruchomienia masowej produkcji.

0
Źródło: Kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.