Panasonic świętuje 20-lecie Toughbooków

Panasonic świętuje 20-lecie Toughbooków

Blisko 30-letnia historia wzmocnionych komputerów Panasonic sięga roku 1987, kiedy firma rozpoczęła produkcję przenośnych komputerów osobistych oraz uruchomiła pierwsze kanały sprzedaży. Już w tamtym czasie na rynku widać było zapotrzebowanie na komputery profesjonalne, oferujące większą wytrzymałość od rozwiązań konsumenckich i jednocześnie niższe koszty eksploatacyjne. Właśnie wtedy powstała fabryka w Kobe w Japonii, w której rozpoczęto produkcję wzmocnionych notebooków.

Dwadzieścia lat później produkty marki Toughbook stanowią 66 proc. sprzedawanych wzmocnionych laptopów oraz urządzeń hybrydowych w Europie. Z kolei tablety Toughpad pod względem sprzedaży osiągnęły 59 proc. udziału w rynku. Te dane oznaczają, że Panasonic sprzedał w 2015 roku więcej wzmocnionych urządzeń niż konkurencyjne firmy razem wzięte.

Z okazji obchodów 20-lecia Panasonic zaprasza użytkowników urządzeń Toughbook to udziału w konkursie. Do wygrania jest dwuosobowa podróż do Japonii, podczas które zwycięzcy odwiedzą miedzy innymi fabrykę w Kobe. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odkopać starego, ale działającego Toughbooka i zademonstrować go w akcji. Zdjęcie lub wideo należy przesłać do końca stycznia 2017 roku poprzez stronę internetową:

http://business.panasonic.co.uk/toughbook-20- years/win-trip- japan.

Historia Toughbooków w pigułce:

1994

: CF-41 – pierwszy na świecie notebook ze zintegrowanym napędem CD-ROM, wykonany ze stopu magnezu. To on dał początek przyszłej gamie komputerów o nazwie Toughbook.

1996

: Toughbook CF-25 – pierwszy model z rodziny wzmocnionych notebooków Toughbook, wytrzymały na upadek z wysokości do 70 cm, odporny na kurz i wilgoć.

1999:

Toughbook CF-27 – wyposażony w pierwszy na świecie zintegrowany moduł GSM i podłączony do sieci WAN. Dawał użytkownikom możliwość komunikacji bez względu na lokalizację. To jednocześnie pierwszy Toughbook wyposażony w ekran dotykowy oraz dysk twardy, w którego obudowie wykorzystano wkład z żelu i pianki, dzięki czemu dysk stał się odporny był na wstrząsy i uderzenia.

2001:

Toughbook CF-07 – innowacyjny minikomputer PC klasy rugged z osobnym wyświetlaczem. Jednostka mogła komunikować się z ekranem w odległości do 50 metrów, zapewniając elastyczność i mobilność pracy.

2008:

Toughbook CF-U1 – pierwsze na świecie przenośne i w pełni wzmocnione urządzenie UMPC (ultra-mobile PC) i pierwszy krok Panasonic w kierunku pełnej mobilności. Model oferował system operacyjny Windows oraz szereg zintegrowanych funkcji, takich jak skaner kodów kreskowych, czytnik linii papilarnych, aparat i funkcję wymiany baterii hot-swap.

2012:

Panasonic Toughpad – całkowicie nowa linia wzmocnionych tabletów do użytku profesjonalnego. Oprócz bardzo trwałej obudowy, wyróżnia je odporność na kurz, wodę, upadki, wstrząsy i wysokie temperatury.

2016:

Toughbook CF-20 – pierwsze na świecie rozwiązanie hybrydowe klasy rugged, wszechstronny model łączący w sobie cechy tabletu i laptopa. Dzięki odłączanemu ekranowi urządzenie może być stosowane w sześciu różnych trybach pracy.