Annapurna Pictures zajmie się produkcją gier

Annapurna Pictures, wytwórnia filmowa odpowiedzialna za m.in. “Zero Dark Thirty”, “Her” oraz “Sausage Party”, poszerza zakres swojej działalności, powołując Annapurna Interactive, dział całkowicie skupiony na produkcji i publikacji gier video. Działalność Annapurna Interactive będzie koncentrowana na oryginalnych i pełnych emocji produkcjach, które wytyczą nowe ścieżki interaktywnej rozrywki i które zainspirują twórców do realizacji swych pomysłów na niespotykane dotąd sposoby.
Annapurna Pictures zajmie się produkcją gier

W 2017 roku nowy wydawca planuje wprowadzić na rynek dwie niezależne produkcje – What Remains of Edith Finch ze studia Giant Sparrow i Gorogoa autorstwa Jasona Robertsa. Pierwsza z nich to zbiór krótkich historii przedstawiających losy przeklętej rodziny Finchów, druga z kolei to gra logiczna z ręcznie rysowaną grafiką.

Nowo otwarte studio wydawnicze kierowane będzie przez weteranów branży gier video, wśród dokonań których znaleźć można takie tytuły, jak Journey, God of War, Mortal Kombat, Everybody’s Gone to the Rapture, Flower oraz Fat Princess.

Założycielka i prezes zarządu Annapurna oświadczyła: “Odkąd pamiętam, gry video były moją pasją. Jako nastolatka wiele czasu spędzałam z The Legend of Zelda: Ocarina of Time, jednym z moich ulubionych tytułów. Było to w czasach sprzed ery internetu i dostępnych tam poradników, w związku z czym mój brat i ja narażaliśmy naszych rodziców na duże koszty, dzwoniąc na te wszystkie numery wsparcia klienta. Różnorodność stylów i wyzwań stawianych przez gry video jest bardzo ekscytująca i pragniemy badać nieograniczone możliwości, jakie daje nam to medium. Chcemy, aby związani z Annapurna Interactive twórcy mogli nazwać to miejsce swoim domem i jestem przekonana, że udało nam się skompletować idealny zespół”.