Samsung: głośnik + asystent Bixby?

Pojawiła się na razie nieoficjalna informacja o rejestracji praw do podobnego rozwiązania. Koreański koncern zgłosił patent na "urządzenie audio".
Rysunek z dokumentacji patentowej zdobyty przez redakcję Patently Mobile

Wraz z premierą Galaxy S8 Samsung zaprezentował nowego asystenta głosowego. Bixby jest dostępny tylko w tym smartfonie, ale zapowiedziano, że stopniowo będzie trafiał też do całej linii urządzeń, stojących w centrum inteligentnego domu. Pojawił się właśnie przeciek o jednym z takich gadżetów.

W grudniu firma Harman Kardon zapowiedziała domowy głośnik z Cortaną – asystentem głosowym Microsoftu. Urządzenie ma pojawić się jesienią. Ponieważ od niedawna właścicielem Harman Kardon jest Samsung, błędem byłoby niewykorzystanie potencjału doświadczonego producenta audio. Głośnik ma zostać wzbogacony asystentem Bixby’m.

Bardzo możliwe, że na efekty takiej kooperacji nie będziemy musieli długo czekać. Samsung otrzymał właśnie patent na „urządzenie audio”. Szczegółów technicznych nie znamy. Do sieci przedostały się schematyczne grafiki, z których wynika, że chodzi o samodzielny głośnik o bardzo cienkim profilu i kwadratowej formie, osadzonej na podstawce. Nie wiadomo, czy znajdziemy tam ekran na wzór Echo Show Amazonu, o którym piszemy tu w CHIPie, czy Samsung wybierze jednak przede wszystkim głosowy interfejs.

Trzeba też jednak pamiętać, że wiele opatentowanych urządzeń nigdy nie pojawiło się na rynku.

0
Źródło: Pocket-lint.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.