Ticketmaster pokaże Ci widok z dowolnego miejsca na koncercie przed zakupem biletu

Podczas kupowania biletów na koncerty czy wydarzenia sportowe szukamy najbardziej atrakcyjnych miejsc. Jeśli nigdy nie byliśmy w danym miejscu, ciężko wyobrazić nam sobie, z którego rzędu będzie najlepszy widok. Ticketmaster właśnie udostępnił bardzo przydatne narzędzie do rozwiązania tego problemu.
Zobacz podgląd miejsca w 360-stopniach - fot. Ticketmaster

Zobacz podgląd miejsca w 360-stopniach – fot. Ticketmaster

Nawet gdy organizator wydarzenia pokazuje schematyczny rysunek hali, na którym możemy zobaczyć ustawienie rzędów i dostępne miejsca, ciężko wyobrazić sobie ich rzeczywisty wygląd. Czy warto wydawać więcej pieniędzy na bilet tuż przy scenie? A może widok z dalszego i tańszego rzędu wcale nie będzie dużo gorszy?

Firma Ticketmaster zajmująca się sprzedażą biletów na różne wydarzenia rozrywkowe i sportowe zaprosiła do współpracy agencję reklamową IO Media, która opracowała technologię ułatwiającą podjęcie decyzji. Areny sportowe, hale i teatry zostały odwzorowane w 3D dzięki dokumentacjom CAD i zdjęciom. W efekcie klient poprzez aplikację Ticketmaster może zobaczyć widok z konkretnego siedzenia w trójwymiarze i rozejrzeć się w 360-stopniach w taki sam sposób, w jaki oglądamy sferyczne fotografie czy filmy na Facebooku lub YouTube’ie.

Trójwymiarowy obraz hali - fot. Ticketmaster

Trójwymiarowy obraz hali – fot. Ticketmaster

Wirtualny podgląd miejsc dostępny jest na razie wyłącznie dla 110 budynków położonych na terenie Ameryki Północnej. Opracowywanie modeli 3D jest bardzo pracochłonne. Ticketmaster będzie potrzebował dużo czasu na dodanie do bazy miejsc z Europy.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.