Apple: będą okulary AR, asystent domowy i Macbooki

W wyścigu o to czyje urządzenie stanie się sercem inteligentnego domu, Apple na razie przegrywa z Google’em i Amazonem. Według niektórych spekulacji, na WWDC możemy zobaczyć kolejne urządzenie, pozwalające porozumieć się z asystentką głosową. Siri Smart Speaker ma rozpoznawać twarze domowników, by np. dobrać muzykę dla osób, które sa nieopodal. Głośnik powinien też obsługiwać aplikację HomeKit.
Apple: będą okulary AR, asystent domowy i Macbooki
Siri Smart Speaker

Okulary AR

Na WWDC 2017 spodziewane są okulary AR, wyposażone w szkła polaryzacyjne lub korekcyjne. Gadżet ma mieć wbudowany mikrofon, akcelerometr, magnetometr i pojemnościową baterią ceramiczną. Okulary powinny być dostępne w trzech kolorach, za około 600 dolarów (2200 złotych).

macOS, watchOS oraz tvOS w nowym wydaniu

Apple prawdopodobnie pokaże nowy macOS w wersji 10.13, a także nową generację oprogramowania systemowego dla urządzeń Apple TV i smartzegarków.

Oprogramowanie dla Apple TV na WWDC 2017? (fot. Apple)
Nowe MacBooki?

Niektóre źródła podają, że w San Jose należy spodziewać się również MacBooków. Pamiętajmy jednak, że WWDC jest mimo wszystko głównie konferencją programistyczną. Ogłoszenie na niej zaktualizowanych wersji laptopów paradoksalnie świadczyłoby niezbyt dobrze o producencie. Najnowsze MacBooki mają zaledwie pół roku, odświeżanie ich po tak krótkim czasie i w dodatku na konferencji dotyczącej oprogramowania mogłoby sugerować, że sprzedaż urządzeń idzie słabo.

MacBooki jeszcze nie teraz? (fot. Apple)
O 19:00 w Kaliforni

Wszystko powinno wyjaśnić się wieczorem. A tu piszemy o spekulacjach w sprawie nowych wersji: iOS-a, iPada i iPhone’a oraz o spodziewanym debiucie Files. | CHIP