Apple: będą okulary AR, asystent domowy i Macbooki

Zbieramy przecieki i spekulacje przed dzisiejszą konferencją programistyczną WWDC 2017.

Siri Smart Speaker

W wyścigu o to czyje urządzenie stanie się sercem inteligentnego domu, Apple na razie przegrywa z Google’em i Amazonem. Według niektórych spekulacji, na WWDC możemy zobaczyć kolejne urządzenie, pozwalające porozumieć się z asystentką głosową. Siri Smart Speaker ma rozpoznawać twarze domowników, by np. dobrać muzykę dla osób, które sa nieopodal. Głośnik powinien też obsługiwać aplikację HomeKit.

Okulary AR

Na WWDC 2017 spodziewane są okulary AR, wyposażone w szkła polaryzacyjne lub korekcyjne. Gadżet ma mieć wbudowany mikrofon, akcelerometr, magnetometr i pojemnościową baterią ceramiczną. Okulary powinny być dostępne w trzech kolorach, za około 600 dolarów (2200 złotych).

macOS, watchOS oraz tvOS w nowym wydaniu

Apple prawdopodobnie pokaże nowy macOS w wersji 10.13, a także nową generację oprogramowania systemowego dla urządzeń Apple TV i smartzegarków.

Oprogramowanie dla Apple TV na WWDC 2017? (fot. Apple)
Nowe MacBooki?

Niektóre źródła podają, że w San Jose należy spodziewać się również MacBooków. Pamiętajmy jednak, że WWDC jest mimo wszystko głównie konferencją programistyczną. Ogłoszenie na niej zaktualizowanych wersji laptopów paradoksalnie świadczyłoby niezbyt dobrze o producencie. Najnowsze MacBooki mają zaledwie pół roku, odświeżanie ich po tak krótkim czasie i w dodatku na konferencji dotyczącej oprogramowania mogłoby sugerować, że sprzedaż urządzeń idzie słabo.

MacBooki jeszcze nie teraz? (fot. Apple)
O 19:00 w Kaliforni

Wszystko powinno wyjaśnić się wieczorem. A tu piszemy o spekulacjach w sprawie nowych wersji: iOS-a, iPada i iPhone’a oraz o spodziewanym debiucie Files. | CHIP