E3: 10 gier, na które będziemy niecierpliwie czekali

Czym zaskoczyło wydarzenie w Los Angeles? Jakie gry przykuły naszą uwagę? Przygotowaliśmy zestawienie najbardziej interesujących produkcji dla posiadaczy PC, konsol PS4 oraz Xbox One.
1. Anthem
Ludzkość tłoczy się za murem, który chroni przed nieprzyjaznymi mieszkańcami planety (fot. BioWare)

Niesamowity, pełen szczegółów świat w klimatach science fiction od studia BioWare – to nie może się nie udać. Liczymy na wielogodzinne sesje we współpracy z przyjaciółmi.

2. Assassin’s Creed Origins
Po raz pierwszy w serii dosiądziemy wielbłąda (fot. Ubisoft)

Wdrapywanie się na egipskie piramidy, walki na arenach, polowanie na krokodyle. Na zwiastunach kolejna część serii Ubisoftu wygląda zachęcająco. Pytanie brzmi, czy nowa lokalizacja i starożytne artefakty zamaskują wtórność rozgrywki, która mocno dawała o sobie znać w poprzednich dwóch odsłonach.

3. Skull & Bones
Duchowy spadkobierca Assasssin’s Creed IV: Black Flag (fot. Ubisoft)

To może być jedna z najlepszych gier o piratach ostatnich lat. Nie dosyć, że czeka nas masa swobodnej eksploracji i widowiskowych walk o zatopione skarby, to jeszcze przygotowano ciekawostkę dla fanów lubiących wierność zasadom fizyki – statkiem będziemy sterować biorąc pod uwagę siłę wiatru i prądy morskie! Czegoś takiego w wysokobudżetowych grach jeszcze nie było.

4. A Way Out
Jak uciekać to tylko we dwoje (fot. Starbreeze Studio)

Filmowe kadry, tryb lokalnej kooperacji na podzielonym ekranie i dwóch charyzmatycznych bohaterów. W tej grze będziemy decydować o losach dwóch więźniów, rozwiązując wspólnie zagadki logiczne, podejmując trudne decyzje i biorąc udział w sekwencjach zręcznościowych.

5. Beyond Good & Evil 2
Antropomorficzne zwierzęta są charakterystycznym elementem tej serii (fot. Ubisoft)

Na kolejną część tej doskonałej gry przygodowej musieliśmy czekać aż 15 lat. Twórcy uraczą nas wkrótce prequelem całej opowieści. Jeśli będzie to gra równie ambitna  jak ta z 2000 r., to mamy wielki hit. Więcej na temat gry dowiecie się z tego materiału.

6. Wolfenstein II: The New Colossus
Sprawdzona mieszanka: wielkie maszyny i czarny humor (fot. Bethesda)

Kolejna część lubianej serii FPS znów przeniesie nas do rzeczywistości, w której naziści wygrali wojnę. Tym razem zwiedzimy Nowy Meksyk, Roswell i Manhattan. Więcej na temat gry znajdziecie w naszym poprzednim artykule.

7. Hidden Agenda
Wyborów dokonujemy wspólnie ze znajomymi korzystając z aplikacji na smartfonie (fot. Supermassive Games)

Dwie kobiety kontra seryjny morderca, czyli pięcioro graczy kontra scenariusz zmieniający się pod wpływem ich decyzji. Gra na wyłączność PS4 ma szansę pobić swój pierwowzór – horror „Until Dawn”. Więcej na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

8. God of War
Grecki bóg wojny powalczy ze stworami z nordyckiej mitologii (fot. Sony)

Piąta pełnoprawna odsłona serii gier akcji opowie o dalszych losach gniewnego Kratosa, który zniszczył Olimp i uciekł na daleką Północ. Bóg wojny nie zazna zbyt długo wytchnienia – po założeniu nowej rodziny znów wplącze się w kłopoty i stanie w oko w oko z potworami prosto ze skandynawskiej mitologii.

9. The Crew 2
Sequel da dużą swobodę w wyborze pojazdów (fot. Ubisoft)

Wyłącznie samochodowe wyścigi byłyby nudne, więc po co się ograniczać. Kolejna część „The Crew” pozwoli nam gnać przez amerykańskie krajobrazy motorówkami, motocyklami, bolidami Formuły 1, a nawet samolotami. Będzie z czego wybierać.

10. Xbox One X
Moc 6 teraflopsów pozostawia konkurencję bez szans (fot. Microsoft)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć gorącej, sprzętowej nowości dla graczy. Gigant z Redmond stworzył najpotężniejszą konsolę w historii tych urządzeń. Na dodatek odtwarza ona gry ze starszych generacji. Więcej o Xbox One X przeczytacie z naszej zapowiedzi. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.