Gwiazdy “Gry o Tron” na konwencie fantastyki

Fani ekranizacji książki George’a R. R. Martina czekali szczególnie na odtwórczynię roli Melisandre – Carice Van Houten i Hafþóra Júlíusa “Thora” Bjornssona – islandzkiego strongmana, grającego brutalnego Gregora Clegane’a. Nie bez przyczyny jego postać nosi przydomek: “Góra, Która Jeździ”. Bjornsson to prawdziwy olbrzym, o czym mogliśmy się przekonać, kiedy wszedł na scenę. Aktor pokazał jednak tym razem inne oblicze – często się uśmiechał, ocieplając wizerunek brutalnego chorążego Lanisterów.
comiccon
comiccon
Bjornsson na Comic Conie
Góra, Która Jeździ – w Nadarzynie (fot. CHIP)

Carice Van Houten na scenie Comic Conu
Carice Van Houten opowiadała o roli Melisandre (fot. CHIP)

Aktorzy mówili, że praca nad “Grą o Tron” to dla nich prawdziwa przyjemność. Bjornsson zdradzał kulisy występowania na wirtualnym planie. Część serialowych scen powstaje na tzw. greenscreenie. Carice Van Houten opowiadała o kręceniu sceny porodu. Jak wygląda praca nad serialem w takich warunkach możecie zobaczyć w wideo poniżej.

Poza aktorami z “Gry o Tron” organizatorzy zaprosili też na filmowe spotkanie między innymi Melissę Ponzio (znaną z “The Walking Dead” i “Nastoletniego Wilkołaka”), Nadię Hilker (“The 100”), Olgę Fondę (“Pamiętnik Wampirów”) i R. J. Mitte. Ostatni z wymienionych jest aktorem, cierpiącym na porażenie mózgowe. Opowiadał, że gra w “Breaking Bad” odmieniła jego życie, bo pomogła mu w powrocie do w miarę normalnego funkcjonowania.

comiccon, Jan Kaczmarek
Na scenie pojawił się też polski zdobywca Oscara Jan A. P. Kaczmarek (fot. CHIP)

Pierwsza polska edycja Comic Conu jest okazją, aby na żywo zobaczyć aktorów znanych z małego i dużego ekranu. Gwiazdy produkcji HBO będzie można spotkać jeszcze w niedzielę.

Wydarzenie narodziło się w latach ’60 w Stanach Zjednoczonych i w końcu dotarło nad Wisłę. Polacy bardzo licznie uczestniczą w konwentach fantastyki, takich jak poznański Pyrkon czy lubelski Falcon. Teraz na tę mapę wpisujemy Comic Con, który, trzeba przyznać, imponuje rozmachem. Jutro (4.VI) ostatni dzień wydarzenia w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

A tutaj znajdziecie relację z sobotniej części Comic Conu.