take on me

Aplikacja przeniesie cię do „Take on Me”

Trixi Studios pokazało efekt działania aplikacji mobilnej, wykorzystującej oprogramowanie pakietu ARKit Apple. Rozwiązanie pozwala stworzyć wideo, które przypomina popularny klip z lat 80.

Na konferencji programistycznej w czerwcu 2017 roku Apple udostępniło deweloperom ARKit, czyli zestaw narzędzi, ułatwiających projektowanie aplikacji, które wykorzystują czujniki iPhone’ów i iPadów na użytek rozszerzonej rzeczywistości. Jednym z pierwszych projektów, stosujących to rozwiązanie, jest aplikacja amerykańskiego studia Trixi. Pozwala przekształcić otoczenie w rysunkowy świat rodem z teledysku grupy a-ha. Oprogramowanie skanuje przestrzeń, wskazaną przez użytkownika, a następnie umieszcza w podglądzie ekranu wirtualną postać oraz efekt szkicu, stworzony na podstawie podglądu kamery. Równocześnie odtwarza piosenkę „Take on Me”. A tak to wygląda w praktyce.

Niestety… twórcy nie udostępnili jeszcze aplikacji. Pozostaje wierzyć, że finalne oprogramowanie będzie równie atrakcyjne, co zaprezentowany prototyp.

Oryginalny teledysk pochodzi z 1985 roku. Jako pierwszy w historii przemysłu muzycznego wykorzystywał technikę tzw. animacji rotoskopowej. Mozolna praca wymagała stworzenia ponad 3000 szkiców i zajęła twórcom 16 tygodni. Chcecie przypomnieć sobie ten oryginalny klip?

„Take on Me” a-ha zdobyło 6 nagród MTV Video Music Awards w 1986 r., w tym m.in. za najlepsze efekty specjalne. Zespół powstał w Norwegii w 1982 roku. | CHIP

Źródło: https://www.engadget.com/2017/07/27/take-on-me-augmented-reality-app/