Restart

11 lipca 2017 roku to dla nowego CHIP-a ważny dzień. Drugi kluczowy moment po przejęciu portalu przez zespół 2 miesiące temu. Zależało nam na stworzeniu serwisu, który będzie nowoczesny i wygodny. A przede wszystkim solidny merytorycznie.

O 2:01 w nocy z poniedziałku na wtorek przełączyliśmy stronę portalu ze starej na nową. To był finał prac, które prowadziliśmy od kilkunastu tygodni. Przenosiliśmy w tym czasie zawartość archiwów CHIP-a, przygotowując równocześnie nową witrynę pod względem programistycznym i wizualnym. Przez ostatnie 2 tygodnie prowadziliśmy nowy serwis w ramach wewnętrznych testów równolegle ze starym. W tym czasie dopracowywaliśmy projekt. Strona, którą widzicie, to efekt wielu dni pracy całego zespołu, ale zamierzamy całość jeszcze doszlifowywać dzięki Waszym uwagom.

O debiucie nowej www CHIP-a napisały m.in. Press, Wirtualne Media i Portal Medialny (fot. CHIP)

W nowej odsłonie portalu postawiliśmy na kolory: czerwony i biały, zaczerpnięte z loga CHIP-a, z towarzyszeniem odcieni szarości. Autorem estetycznego pomysłu jest ilustrator i dyrektor artystyczny serwisu, Piotr Sokołowski.

Główne merytoryczne filary to newsy, artykuły, testy i rankingi. Ale w pierwszym widoku strony głównej wyróżnia się treść, która jest naszą autorską ideą i bezpośrednim nawiązaniem do historii CHIP-a, czyli magazynu, wydawanego w Polsce od 1993 do 2017 roku.

– Wśród odwiedzających portal jest wielu miłośników nowych technologii, którzy przez lata czytali papierowy miesięcznik – podkreśla redaktor naczelny serwisu, Konstanty Młynarczyk. – Podobnie jak oni, my też mamy sentyment do wydania papierowego i stąd zrodził się koncept, który wewnętrznie nazwaliśmy w redakcji „okładką portalu”. Najważniejszy artykuł eksponowany na stronie głównej otrzymuje specjalną ilustrację, wykonaną w takim stylu, w jakim powstawały okładki magazynu. „Okładka portalu” będzie zmieniała się cyklicznie – zdradza Młynarczyk.

Ilustracje do artykułów rysuje Piotr Sokołowski. Pierwsza okładka, którą widzicie na stronie głównej, towarzyszy problemowemu tekstowi autorstwa Wintermute na temat komputerów optycznych.

„Dzieje się teraz” – miejsce z szybkimi informacjami (fot. CHIP)

Na stronie znajdziecie oczywiście więcej nowych pomysłów. Jednym z kluczowych jest sekcja „Dzieje się teraz”, widoczna z lewej strony pod głównymi boxami. To najbardziej aktywna część portalu. Do „Dzieje się teraz” trafiają natychmiast krótkie, ważne informacje technologiczne.

W serwisie jest też wygodny system komentarzy, dzięki któremu możecie dyskutować o wybranych tekstach i problemach. Chętnie poznamy Wasze zdanie, np. na temat strony CHIP-a. Komentujcie, jeśli macie jakiekolwiek uwagi i sugestie – estetyczne, treściowe lub techniczne. W maju obiecaliśmy na lipiec nową stronę, teraz chcemy, żeby była jak najlepiej dopracowana i bliska Waszym oczekiwaniom. Dziękujemy, że z nami jesteście.

zespół portalu CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.