Snapchat z nowymi funkcjami

Nowe funkcje powinny spodobać się osobom, które mają wielu obserwujących, a także tym, które lubią twórczo pobawić się fotografią. Najważniejszą zmianą jest możliwość dodawania linków. Po wykonaniu zdjęcia, na pasku dostępnych opcji po prawej stronie okna widoczna jest ikona spinacza. Kliknięcie w nią pozwala dodać link, który odbiorcy zobaczą następnie w formie napisu ze strzałką. Przesunięcie po nim palcem w górę ekranu otwiera podlinkowaną stronę. Linki przydadzą się szczególnie influencerom i celebrytom reklamującym różne marki.
snapchat
snapchat

Kolejną nowością jest opcja wycinania postaci z tła. Po wykonaniu zdjęcia wystarczy kliknąć ikonkę nożyczek, a następnie ikonę kwadratu z paskami. Użytkownik zaznacza osoby lub przedmioty widoczne na zdjęciu, a aplikacja automatycznie oddzieli je od tła. Wówczas wystarczy wybrać jedną z kilku grafik, które staną się planem zdjęcia. Trzecim dodatkiem jest możliwość zmiany głosu. Do tej pory pozwalały na to jedynie wybrane filtry. Teraz modyfikacja dostępna jest niezależna od zastosowanego filtra i umożliwia zmianę modulacji głosu na cztery różne sposoby.
Według wyników z maja 2017 roku ze Snapchata korzysta aktywnie 166 milionów użytkowników. I choć  oznacza to 5-proc. wzrost w stosunku do ostatniego kwartału 2016 r. to inwestorzy nie są zadowoleni z powolnego jak na tę branżę wzrostu popularności aplikacji. Jej największy konkurent – Instagram należący do Facebooka – ma ponad 700 milionów użytkowników. Oprócz zysków z reklam Snapchat od niedawna zarabia także na sprzedaży swoich okularów Spectacles przekazujących kilkusekundowe nagrania prosto do aplikacji. | CHIP