Bethesda pracuje nad adaptacją “Gry o tron”?

Jak się okazuje, nie tylko nowe odcinki “Gry o tron” wyciekają do sieci. Tym razem przeciek dotyczy nie scenariusza, a nowej produkcji Bethesdy osadzonej w świecie stworzonym przez George’a R.R. Martina. Wiemy na pewno, że francuskie studio pracuje nad dwoma dużymi produkcjami. Jednym z nich jest ma być “Starfield”, RPG w klimacie science fiction. Czyżby drugim była adaptacja “Gry o tron”?
Bethesda pracuje nad adaptacją “Gry o tron”?

W sklepie Target pojawiła się ciekawa kategoria (fot. CHIP)

“Gra o tron” była już dwukrotnie przenoszona na ekran komputera. W 2012 roku studio Cyanide wydało “Grę o tron, Pieśń Lodu i Ognia” w gatunku cRPG. Dwa lata później firma Telltale stworzyła przygodówkę na podstawie serialu. Pod koniec roku ma pojawić się druga część adaptacji autorstwa kalifornijskiego studia. Obie produkcje różnią się od siebie mechaniką rozgrywki.

Samo osadzenie historii w mrocznym świecie Westeros i Essos nie wystarczy, aby zaspokoić apetyt fanów. W wielu wypowiedziach na temat poprzednich adaptacji pobrzmiewał niedosyt. Gracze oczekiwali otwartego świata, który można swobodnie eksplorować. O ten aspekt w nowej produkcji nie powinniśmy się martwić. Bethesda już nieraz udowodniła, że potrafi tworzyć ciekawe, rozległe światy, które oddaje w ręce gracza, aby poczuł się częścią opowiadanej historii.

“Gra o tron” to serial wyprodukowany przez HBO oparty na książkach George’a R.R. Martina. Produkcji nie zaszkodziły odcinki, które przedpremierowo wyciekły do sieci. Zakończony już siódmy sezon cieszył się jeszcze większą popularnością niż poprzednie części. Każdy odcinek w samych Stanach Zjednoczonych śledziło ponad 10 milionów widzów. Z pewnością wielu z nich z chęcią wcieliłoby się w swoich ulubionych bohaterów.

Aktualizacja, 29.VIII.2017, 14:56

Ze sklepu Target znika zapowiedź gry, a przedstawiciel sieci dementuje wiadomość. | CHIP