Chrome wyciszy głośne strony internetowe

Hałaśliwe witryny, automatycznie odtwarzające dźwięk potrafią doprowadzić do pasji. Zwłaszcza, jeśli mamy otwartych kilkanaście zakładek i znalezienie tej grającej, chwilę zajmuje. Google już wkrótce pozwoli całkowicie zablokować odtwarzanie dźwięków poszczególnym witrynom. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć informacje o stronie na pasku adresu i wybrać opcję wyciszenia. Póki co, funkcja jest testowana w wersji “Canary”, ale zapewne pojawi w jednej z następnych aktualizacji.
Chrome wyciszy głośne strony internetowe

Chrome pozwoli wyłączyć dźwięk na poszczególnych stronach (fot. TechCrunch)

Od 2014 roku Chrome pokazuje ikonę dźwięku przy witrynie odtwarzającej automatycznie dźwięk. Istnieje także ukryta funkcja tymczasowego wyciszenia karty. Aby ją uaktywnić, musimy wpisać w pasku adresu poniższą komendę i włączyć opcję Tab audio muting UI control.

chrome://flags/#enable-tab-audio-muting

Od teraz z menu kontekstowego po kliknięciu prawym klawiszem myszy na zakładce będziemy mogli wyciszyć kartę. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ kiedy znowu wejdziemy na stronę, będziemy musieli ponownie ją wyciszyć. Nowa opcja rozwiązuje ten problem i pozwala trwale wyłączyć dźwięk dla całej witryny, dodając ją do swego rodzaju “czarnej listy”.

W Chrome można obecnie wyciszać zakładki jedynie tymczasowo (fot. CHIP)

Użytkownicy Chrome’a mogą także zainstalować rozszerzenie, które wycisza domyślnie wszystkie zakładki. Mute Tab daje użytkownikowi kontrolę nad tym, które serwisy mogą odtwarzać dźwięk. Służą temu listy witryn. Rozszerzenia są jednak pięta achillesową najpopularniejszej przeglądarki internetowej. W ostatnich miesiącach przestępcy zainfekowali kilka popularnych wtyczek, o czym pisaliśmy w CHIP-ie. Dobrze zatem, że funkcja wyciszania dźwięków wreszcie pojawi się bezpośrednio w Chrome. | CHIP