Archaica

Polska gra Archaica – 8 września

A w naszym tekście 4 klucze do gry do zdobycia już teraz.

Two Mammoths, czyli tak naprawdę Marcin i Piotr Tureccy nad „Archaicą” pracowali od 3 lat. Mimo porażki kampanii crowdfundingowej w portalu Wspieram.to w 2014 roku, bracia nie poddali się i konsekwentnie szli do celu. W 2016 ich pomysł zdobył głosy graczy na platformie Steam Greenlight, więc debiut w sklepie Valve pozostawał jedynie kwestią czasu. Teraz dowiedzieliśmy się, że „Archaica: The Path of Light” pojawi się 8 września.

Produkcja powinna zainteresować fanów łamigłówek. Mechanika gry opiera się na manewrowaniu dostępnymi na planszy urządzeniami w taki sposób, by promień światła przeciął w jednym momencie wszystkie kryształy. Każda z sześciu krain, z którymi zetkniemy się w „Archaice”, ma nie tylko inny klimat, ale też różne zagadki.

„Archaica”, jak widzicie powyżej, robi wrażenie piękną oprawą graficzną, którą może poszczycić się niewiele gier logicznych. Twórcy zadbali także o odpowiednie fabularne wprowadzenie. Gracz wcieli się w rolę Powiernika Światła, wybrańca, który musi przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych, by przywrócić do życia artefakty, umożliwiające odkrycie sekretów obcej cywilizacji i uratowanie własnego ludu przed katastrofą.

Wygraj w CHIP-ie „Archaicę” przed premierą

archaica

Napiszemy niedługo recenzję gry, ale wcześniej mamy dla Was niespodziankę. Studio Two Mammoths przekazało nam kilka kluczy. Dzięki nim czworo czytelników CHIP-a zagra w „Archaicę” już teraz, przed premierą. Jak je zdobyć?

Poniżej widzicie kody z jednym brakującym znakiem. Ten, który musicie uzupełnić oznaczyliśmy – „?”. Trzeba go odgadnąć samodzielnie, wpisując cały kod na platformie Steam. Napiszcie w komentarzach, który klucz udało się Wam aktywować, żeby pozostali czytelnicy nie rozszyfrowywali już zdobytego. Powodzenia! | CHIP

JW42X-PP0EV-66K?B
?L0AL-THICB-VMR92
2Q?4R-TI8YZ-AGBC6
T78HA-2IJ?F-5I3XG