Xiaomi Mi A1 z “czystym” Androidem?

Informacja o urządzeniu pojawiła się na stronie Xiaomi razem z nazwą kodową – taką sama jaką ma Mi 5X. Nie wiadomo kiedy Mi A1 miałby trafić na rynek. Wcześniej numer MDG2 z podpisem “Xiaomi Mi 5X” znalazł się w wykazie indonezyjskiego urzędu komunikacji elektronicznej POSTEL. Z opisu rejestratora wynika, że smartfon nie będzie miał zainstalowanej nakładki MIUI. Bardzo możliwe, że chodzi tu właśnie o Mi A1.
Xiaomi Mi A1 z “czystym” Androidem?

Xiaomi Mi A1 to prawdopodobnie Mi 5X z czystym Androidem (fot. Gizmochina)

Mi A1 będzie przedstawicielem serii smartfonów Android One. Oznacza to, że telefon nie dostanie charakterystycznej dla Xiaomi nakładki graficznej MIUI. Zamiast niej w Mi A1 znajdzie się “czysty” Android 7.0 Nougat. Telefon otrzyma najnowsze aktualizacje, zapewniające bezpieczeństwo i nielimitowany dostęp do Zdjęć Google. System smartfonu zapewne zostanie też zaktualizowany do następnej wersji Androida (O), podobnie jak inne urządzenia z serii Android One. Według przecieków, telefon ma obsługiwać dwie karty SIM i dwa aparaty. Będzie w nim również zamontowany 5,5” ekran Full HD.

Mi A1 pojawił się na krótko na stronie Xiaomi (fot. Gizmochina)

Android One to platforma stworzona przez Google w 2014 roku. Początkowo korzystające z niej telefony były produkowane z myślą o rynkach rozwijających się. Jednak Google szybko odeszło od sygnowania w ten sposób jedynie urządzeń budżetowych i coraz więcej producentów ma w ofercie smartfony, które współpracują z Android One.

Niedawno pisaliśmy, że Lenovo zdecydowało się zrezygnować z własnej nakładki graficznej. O ile firma porzuca Vibe Pure UI we wszystkich nowych urządzeniach, to trudno spodziewać się takiej decyzji w przypadku Xiaomi. Zwłaszcza że dopiero co ogłoszono szczegóły, dotyczące MIUI 9, które będzie dostępne w Mi 5X. Jednak prawdopodobnie Xiaomi postanowiło zaoferować także telefony z “czystym” Androidem. | CHIP