Co 60 sekund do skrzynek e-mail trafia 157 mln wiadomości

Lata odsyłania znajomych z bardziej lub mniej głupimi pytaniami do “wujka Google’a” przyniosły w końcu rezultaty. Okazuje się, że zdecydowanie częściej korzystamy z wyszukiwarki internetowej. W ciągu minuty użytkownicy internetu zadają Google’owi średnio 3,5 miliona zapytań. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej. Do 4,1 miliona urosła natomiast liczba odtworzeń wideo na YouTubie. Jeszcze w 2016 roku w ciągu minuty odtwarzanych było “tylko” 2,8 miliona filmów. Patrząc na te liczby, raczej trudno się dziwić, że Lori Lewis i Chadd Callahan zdecydowali się pokazać statystyki tego, co się dzieje w ciągu jednej minuty, a nie w ciągu miesiąca.
Co 60 sekund do skrzynek e-mail trafia 157 mln wiadomości

 

W tym roku zdecydowanie częściej korzystamy z internetu (fot. Visual Capitalist)

Z internetu korzysta coraz więcej osób. Najszybciej oczywiście w wirtualnym świecie odnajdują się młodsi internauci. To głównie dla nich został stworzony serwis Snapchat. Umożliwia on za pomocą aplikacji mobilnej wysyłanie zdjęć i filmów, które znikają po 10 sekundach od opublikowania. Wiele osób powiedziałoby, że nie ma to najmniejszego sensu. Jak się jednak okazuje, użytkownicy na całym świecie w każdej minucie wysyłają 1,8 miliona zdjęć i filmów na serwery Snapchata. Dla porównania, w 2016 roku w serwisie udostępniono trochę ponad pół miliona podobnych treści.

Większość serwisów społecznościowych bardzo urosła przez ostatni rok (fot. Visual Capitalist)

Chętnie korzystamy też z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. W każdej minucie na Facebooku zalogowanych jest 700 tys. osób. To o 200 tys. więcej niż rok wcześniej. O 100 tys. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła liczba “ćwierknięć” na Twitterze. Co 60 sekund pojawia się na nim 450 tys. krótkich, 180- znakowych informacji. Spadła natomiast popularność serwisu WhatsApp. Wysyłamy o 4 miliony mniej wiadomości niż rok temu. Choć 16 milionów wiadomości na minutę to i tak imponujący wynik.

To jednak nic w porównaniu z najstarszym sposobem komunikacji internetowej, czyli pocztą elektroniczną. Co 60 sekund do skrzynek pocztowych na całym świecie trafia 157 milionów e-maili. Oczywiście znacząca większość z nich, bo aż 85 proc. to zwykły spam. A Ty, drogi czytelniku, już sprawdziłeś swoją skrzynkę pocztową, konto na Twitterze i ścianę na Facebooku? Ile wiadomości pojawiło się tam, gdy czytałeś ten tekst? | CHIP