Corel wprowadza na polski rynek Pinnacle Studio 21 Ultimate

W najświeższym Pinnacle Studio 21 Ultimate użytkownicy znajdą narzędzie, które umożliwia pracę z projektami wideo w najwyższej dziś dostępnej komercyjnie rozdzielczości 4K/Ultra HD. Mamy tu przeprojektowany interfejs, m.in. z funkcją pracy na dzielonym ekranie.
Corel wprowadza na polski rynek Pinnacle Studio 21 Ultimate

W Ultimate pojawiła się też korekcja obiektywu szerokokątnego. Algorytm wbudowany w program umożliwia dokonywanie automatycznych poprawek, takich jak usuwanie zniekształceń czy prostowanie horyzontu. Użytkownicy będą mogli łatwiej przygotowywać projekty, bazujące zarówno na nagraniach zwykłych, jak i tych wykonanych szerokokątnym obiektywem.

pinnacle studio 21 ultimate ekran roboczy
Przeprojektowany interfejs, edycja 4K i filmów w 360 stopniach oraz nowe wtyczki, to niektóre nowości w najnowszym wydaniu Pinnacle Studio 21 Ultimate (fot. Corel)

Programy Pinnacle Studio zawsze były znane z dość dużej gamy predefiniowanych efektów przejść pomiędzy kolejnymi montowanymi scenami. W wersji 21 pojawia się np. tzw. przejście z przeistaczaniem. Dzięki kolejnym nowym funkcjom, edytowane nagrania wideo mogą być łatwo przekształcane w animacje dzięki “efektom malarskim”. Pozwalają one stylizować zwykły zapis wideo na kreskówki, animacje akwarelowe i inne style. Sam proces aplikowania efektu również uproszczono – wystarczy przeciągnąć i upuścić znacznik wybranego efektu malarskiego na edytowany klip. Nowością jest także edytor tytułów trójwymiarowych, który uzupełnia znany z wcześniejszych wersji edytor napisów dodawanych do filmów czy wykorzystywanych w celu tworzenia plansz tytułowych, menu filmu itp.

Edycja Ultimate wyróżnia się spośród rodziny programów Pinnacle Studio najbogatszym “wyposażeniem”. Osoby, które wybiorą ten wariant aplikacji, otrzymają w zestawie pakiet efektów NewBlue FX. Są to m.in.: możliwość selektywnej zmiany ostrości materiału wideo i modyfikacje kolorów czy odcieni. Nabywcy wprowadzonego na rynek oprogramowania otrzymają również 21-dniowy pełny dostęp do szkoleń Class on Demand (kursy prowadzone online w języku angielskim).

Wszystkie trzy programy Pinnacle Studio 21 (standardowy, Plus i Ultimate) są już dostępne w wersji wielojęzycznej, także z polskim. Pinnacle Studio 21 Ultimate kosztuje 550 złotych, wersja Plus – 425, a zwykła 255 złotych. | CHIP