Facebook testuje kolorowe komentarze

Niektórzy użytkownicy Facebooka otrzymali dostęp do eksperymentalnej funkcji. Przed publikacją komentarzy mogą oni wybrać jedno z kilku kolorowych teł, na tle których pojawi się ich wpis. Wygląda to dokładnie tak, jak znane już rozwiązanie pozwalające na dodanie tła pod wpisem. Nawet zastosowane przejścia tonalne tych teł wydają się odpowiadać już używanym w serwisie.
facebook
facebook

Teoretycznie wielobarwne tła prezentują się niewinnie, o ile występują pojedynczo. Popatrzcie jednak tylko jak bolesne dla oczu będzie czytanie treści na Facebooku, gdy większość użytkowników będzie używać w dyskusjach takich wyróżnień.

facebook
Od takich komentarzy można dostać wyłącznie oczopląsu.

Pomysł zachwytu nie wzbudził, ale nie liczyłabym, że Facebook przejmie się krytyką. Z podobną krytyką spotkało się rozdzielenie Messengera od głównego portalu czy dodanie reakcji, co nie zmieniło decyzji FB. Serwis ewidentnie próbuje dopasować się do młodszych użytkowników, będących pokoleniem obrazkowym. Stąd animacje w postach, nacisk na wideo, czy możliwość dodawania kolorowego tła. Istotne stają się obrazki, a nie treść. Dojrzali użytkownicy pomarudzą nad tymi zmianami, pokręcą głową i załamią ręce, ale z Facebooka nie odejdą. Bo alternatywy dla nich po prostu nie ma. Ciekawi jesteśmy, czy będziecie korzystać z kolorowych teł. Zapraszamy do komentowania tego pomysłu. U nas na razie bez kolorów. | CHIP