IFA: Alcatel przedstawia 4 nowe smartfony

Idol 5, jak i 5S zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują szybkiego dostępu do aplikacji i informacji, a także możliwości dzielenia się doświadczeniami na kilku kontach społecznościowych równocześnie. To ostatnie ma wspierać autorska funkcja App Cloner, która pozwala użytkownikowi być zalogowanym na kilku kontach w jednej aplikacji społecznościowej. Dzięki temu ma być rzekomo łatwiej utrzymać porządek pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym.
alcatel idol
alcatel idol

Alcatel Idol 5

5,2-calowy ekran 2.5D o rozdzielczości Full HD został zamknięty w metalowej obudowie o grubości 7.5mm. Pod maską znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6753, 3 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, 1,2W głośnik oraz akumulator o pojemności 2760 mAh. Oprócz czytnika linii papilarnych Idol 5 może ucieszyć obecnością 13-megapikselowego (1.12μm) aparatu z obiektywem o jasności f/2.0 hybrydowym autofocusem i dwutonową diodą LED oraz 5-megapikselowym aparatem do selfie z szerokim, 84-stopniowym kątem widzenia oraz diodą doświetlającą.

Smartfon zadebiutuje na polskim rynku już w październiku w cenie 799 zł.

Alcatel Idol 5S

Alcatel Idol 5S zaoferuje m.in. więcej pamięci wewnętrznej

Smartfony nie różnią się wyglądem. Idol 5S także otrzymał 5,2-calowy ekran Full HD. Pod maską kryje się jednak ciut bardziej wydajna specyfikacja. Po pierwsze znajdziemy tu procesor Mediatek Helio P20 i 32 GB pamięci wewnętrznej. Kolejną różnicą jest obecność dwóch 3,6-watowych głośników, a także nieco większego akumulatora o pojemności 2850 mAh. Choć aparat główny otrzymał tu 12-megapikselową matrycę, to teoretycznie powinna ona robić równie udane, jak nie lepsze zdjęcia dzięki pikselom o większych rozmiarach (1.25μm). Miłośnikom selfie zostanie oddany z kolei 8-megapikselowy aparat. Całość odporna jest na zachlapania.

Idol 5S otrzyma także funkcję Now Key, dzięki której użytkownik będzie mógł zaplanować dwie następujące po sobie akcje np. wykonanie zdjęcia i załączenie go automatycznie do wiadomości e-mail. Ponadto w oprogramowaniu aparatu znajdzie się możliwość tworzenia tzw. kinematografów, czyli zdjęć w formie wideo klipu oraz trybu przeznaczonego efektownym zdjęciom smug światła.

Smartfon pojawi się w Polsce w późniejszym terminie. Cena na naszym rynku nie została jeszcze ustalona, ale na terenie Europy ma ona wynieść 399 Euro (około 1617 zł). Prawdopodobnie jednak polskie ceny będą znacznie niższe.

Alcatel A7

Czas czuwania w sieci 4G w przypadku A7 wynosi aż 570 godzin

A7 to propozycja dla użytkowników szukających większego ekranu i akumulatora. 5,5-calowy ekran Full HD został zamontowany w metalicznej, czarnej obudowie ze złotymi wstawkami. Na pokładzie znajdziemy ubiegłoroczny, ośmiordzeniowy procesor Mediateka MT6750T, 3GB RAM-u, 32GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia do 128GB, a także baterię o sporej pojemności 4000 mAh.

Jeśli chodzi o multimedia zastosowano tu prawdopodobnie ten sam rodzaj aparatu co w Idolu 5S – główny o rozdzielczości 16MP z obiektywem f/2.0 i dodatkowy, 8-megapikselowy do selfie. Alcatel A7 pojawi się w polskich sklepach na początku października w cenie 899 zł.

Alcatel A7 XL

alcatel a7xl
Jako jedyny z nowości Alcatela A7 XL oferuje podwójny aparat

Zdecydowanie najładniejszy z całej czwórki i zarazem oferujący największy ekran. W Alcatelu A7 XL 6-calowy wyświetlacz Full HD został zamknięty w metalowej obudowie koloru złotego lub czarnego. W smartfonie położony został nacisk na funkcje multimedialne. A7 XL wyposażony został w podwójny aparat (kombinacja 12-megapikselowego i 2-megapikselowego), który zagwarantować ma fotografie pełne detali i ładny bokeh z funkcją ustawiania ostrości po wykonaniu zdjęcia. Szkoda jedynie, że maksymalnie nagramy tym aparatem filmy o rozdzielczości Full HD i 30 kl./s. Do selfie przeznaczono kamerkę o rozdzielczości 5MP.

Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 7.1., który wspierany jest przez ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6750S, 3GB RAM-u i 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 32GB. Podobnie jak w modelu A7 znajdziemy tu również baterię o pojemności 4000 mAh, czytnik linii papilarnych i WiFi 802.11a/b/g/n.

Cena smartfona nie została jeszcze ustalona dla rynku Polskiego, ale najprawdopodobniej będzie on dużo tańszy niż model Idol 5S. | CHIP