Gdzie iPhone X jest najdroższy, a gdzie najtańszy?

Amerykański producent podał ceny iPhone’a X na swoich stronach internetowych. Mieszkańcy wielu krajów – w tym europejskich – będą musieli poczekać do listopada na premierę telefonu. Czytając nasze zestawienie trzeba wziąć pod uwagę różnice w systemach podatkowych porównywanych krajów. Na przykład w USA i Kanadzie trzeba doliczyć lokalny podatek, który różni się w zależności od poszczególnych stanów. Jednak w większości przypadków cena ze sklepu Apple powinna odpowiadać tej jaką zapłaci klient.
Gdzie iPhone X jest najdroższy, a gdzie najtańszy?

Średnio za iPhone’a w Europie trzeba zapłacić 5000 zł, najdrożej jest na Węgrzech (fot. CHIP)

W czołówce krajów, w których iPhone X będzie kosztował najdrożej są same kraje europejskie. Różnice są jednak niewielkie i ceny kształtują się w okolicach 5000 zł. Najdrożej jest w krajach skandynawskich oraz na Węgrzech, gdzie klienci zapłacą za nowy smartfon Apple równowartość 5250 zł.

Najtaniej z kolei wypadają Stany Zjednoczone oraz Japonia. Ceny zaczynają się od 999 dolarów (3577 zł), jednak jak wspominaliśmy na początku – to cena bez doliczonego podatku stanowego. Japończycy zapłacą 113 tys. jenów, czyli w przeliczeniu 3633 zł. W Ameryce Łacińskiej poza Meksykiem iPhone X póki co nie można jeszcze kupić. Podobnie sytuacja wygląda w krajach Bliskiego Wschodu. Wyjątkiem w tym wypadku są Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie za nowego iPhone’a trzeba zapłacić około 4000 zł.

Bardzo tanio jest w Japonii, Hong Kongu i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (fot. CHIP)

iPhone X to nowy flagowiec Apple. Według ostatnich testów wydajności, nowe urządzenie pozostawia konkurencję daleko w tyle. Telefon ma ekran 5,8″ nowego typu – Super Retina – który obsługuje HDR i True Tone i pokrywa niemal całą powierzchnię przedniego panelu. Poza iPhonem X na konferencji, którą relacjonowaliśmy, pokazano iPhone’a 8 oraz 8 Plus. | CHIP