Wojny konsolowe – wyniki naszego konkursu

Aktualizacja – 18.09.2017
wojny konsolowe
wojny konsolowe

Bardzo dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy podzielili się swoim zdaniem i przywołali garść sentymentalnych historii. Najbardziej urzekły nas odpowiedzi trzech osób:

  • Marta Suchecka
  • Abnormis sapiens
  • Kornel

Gratulujemy! To do was powędrują książki. Zwycięzców prosimy o wysłanie danych adresowych na mail: [email protected].

Miło wiedzieć, że jest wśród was tylu graczy.


Na współczesnym rynku konsol ściera się w zasadzie tylko dwóch graczy: Sony i Microsoft. Nintendo kontroluje około 8% rynku (dane z marca 2017 roku). Ale przecież nie zawsze tak było. W 1990 roku japoński producent konsol to niekwestionowany lider branży. Walkę z Goliatem podejmuje tylko jedna firma – amerykańska SEGA. Po latach porażek SEGA zatrudnia wybitnego specjalistę – biznesmena Toma Kalinske, który wcześniej odpowiadał za sukces marki Barbie w Mattel. I wtedy rozpoczyna się prawdziwa, konsolowa wojna.

SEGA atakuje Nintendo uszczypliwymi reklamami, Sonic ściera się z hydraulikiem Mario, Ameryka walczy z Japonią. Książka Blake’a Harrisa to opowieść o tym jak jeden przedsiębiorca uczynił ze spółki wartej 72 miliony dolarów korporację o wartości 1,5 miliarda dolarów. To historia, która ukształtowała przemysł elektronicznej rozrywki. Autor przeprowadził ponad 200 wywiadów z osobami zaangażowanymi w opisany proces, więc możecie być pewni, że znajdziecie w tej powieści mnóstwo branżowych ciekawostek.

Mario i Sonic, dwie ikony świata gier wideo (fot. gonintendo.com)

Z okazji premiery książki “Wojny konsolowe” wspólnie z wydawnictwem SQN przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze tej powieści. By wziąć w nim udział należy w komentarzu pod tym artykułem odpowiedzieć na pytanie:

Która konsola do gier jest, według ciebie, najlepsza i dlaczego?

Oczywiście liczymy na waszą inwencję twórczą i sentymentalne opowieści. Mamy nadzieję, że są wśród was fani sprzętów retro, którzy przypomną pozostałym erę sprzed platform PlayStation i Xbox. Autorów trzech najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książkami.

Konkurs trwa do godziny 24:00 17 września 2017 roku (niedziela). Wyniki ogłosimy w najbliższy poniedziałek (18 września). | CHIP