Logitech Craft: bezprzewodowa klawiatura z pokrętłem

Główna część Crafta to normalna klawiatura z delikatnie wyżłobionymi klawiszami. Sympatyczna, ale nic nadzwyczajnego. Rewolucyjna jest za to górna część urządzenia, w której umieszczono mechaniczne pokrętło, podobne do pokrętła Surface Dial znanego z Surface Studio. Ten drobiazg znacząco zwiększa możliwości klawiatury, wpływając na ergonomię pracy.
logitech craft
logitech craft

Craft automatycznie rozpoznaje, z jakim programem aktualnie pracujemy i umożliwia obsługę niektórych funkcji bez wchodzenia do menu programu. Na przykład pracując w Phoshopie możemy użyć pokrętła do powiększenia obrazu czy zmiany rozmiaru pędzla, a w Spotify przełączać się między piosenkami lub zmienić poziom głośności.

logitech craft
Klawiaturę podłączymy bezprzewodowo do PC za pomocą łączności Bluetooth

Oprócz obrócenia pokrętła można je także wcisnąć, co pozwala przełączać się między możliwymi funkcjami. Potencjał jest w zasadzie nieograniczony, gdyż korzystając z narzędzi Logitech Options da się zaprogramować własny schemat działania. Na razie z możliwości Crafta skorzystają wyłącznie użytkownicy siedmiu aplikacji: Adobe Photoshop CC, Adobe Illustrator CC, Adobe Premiere Pro CC, Adobe InDesign CC, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel oraz Microsoft Word. Warto jednak wiedzieć, że pokrętło będzie współpracować z systemem operacyjnym – wykorzystamy je do przełączania się między oknami programów, bądź powiększania czcionki.

Nie zabrakło też funkcji inteligentnego podświetlenia klawiszy, czyli automatycznego dopasowywania jasności do warunków panujących w pomieszczeniu. Logitech Craft pojawi się w sprzedaży w połowie września i tani nie będzie. Sugerowana cena to 849 zł. | CHIP