red dead redemption 2

„Red Dead Redemption 2” na zwiastunie wygląda świetnie

Druga część kultowej gry twórców "GTA" coraz bliżej.

Na ekranie przepiękne, amerykańskie krajobrazy, konne pościgi, napady na pociąg, dzika przyroda, zagniewani rewolwerowcy i kowboje brnących do celu po trupach – jednym słowem western jak się patrzy. Druga część serii opowie o Arthurze Morganie, przestępcy pracującym dla gangu Dutcha Van der Linde’a, którego poznaliśmy w pierwszej części opowieści. Na razie nie wiadomo, czy będzie to jedyna grywalna postać, czy wzorem „GTA V” przyjdzie nam pokierować dodatkowymi bohaterami. Nowością związaną z mechaniką będzie umiejętność strzelania z łuku, co z pewnością przyda się podczas skradania przez prerię.

„Red Dead Redemption 2” zadebiutuje wiosną 2018 roku na konsolach PS4 i Xbox One. Twórcy nie wspomnieli do tej pory o wydaniu wersji PC – jeśli zatem w ogóle ona trafi na tę platformę, może to nastąpić dopiero w późniejszym czasie. W tym miejscu warto przypomnieć o grze „This Land is My Land”, która również dotyczyć będzie tematyki Dzikiego Zachodu, ale która powstaje z kolei wyłącznie z myślą o pecetach.

„Read Dead Redemption” ukazało się w 2010 roku na konsoli PS3 i z miejsca stało się hitem. Gracze pokochali otwarty świat pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów i skomplikowaną fabułę pełną charakterystycznych dla westernu scen. Gdyby żył Sergio Leone, pracowałby właśnie nad takimi grami. A głosu bohaterom użyczałby John Wayne.
| CHIP