Samsung pracuje nad goglami dla Windows Mixed Reality

Twitterowicz posługujący się nickiem WalkingCat często przekazuje nieoficjalne wiadomości z obozu Microsoftu. Tym razem pokazał kilka renderów z goglami Samsunga, opracowanymi dla Windows Mixed Reality. Headset odróżnia się od urządzeń innych partnerów Microsoftu przede wszystkim wbudowanymi słuchawkami AKG, przypominającymi z wyglądu te, które znalazły się w Oculus Rifcie. Na grafikach widać także kontrolery ruchowe, które wcześniej pojawiły się w zestawie Acera.
samsung
samsung

samsung
Render przedstawiający nowe gogle Samsunga

Samsung już współpracował z gigantem branży VR, Oculusem, czego efektem są świetne gogle Gear VR. Teraz kooperacja z kluczowym graczem w branży MR/AR, Microsoftem, może ponownie przynieść dobre skutki. Topowym przedstawicielem platformy Windows Mixed Reality są HoloLensy Microsoftu, ale headset ten jest na razie bardzo drogi, bo producent celuje w rynek biznesowy.

By ta technologia trafiła “pod strzechy”, konieczne będzie stworzenie szerokiego wyboru tańszych urządzeń. Dlatego 17 października, kiedy zadebiutuje aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update, do sprzedaży trafi kilka mniej drogich gogli Acera, Della i HP. Na wiosnę zobaczyć mamy także headsety ASUS-a. Możliwe zatem, że Samsung dołączy do tego grona. Niewykluczone, że czegoś więcej dowiemy się 3 października podczas wydarzenia Microsoftu, promującego platformę do mieszanej rzeczywistości. | CHIP