Zobacz pełnometrażowy film o powstawaniu “Wiedźmina”

Dwugodzinny dokument porusza nie tylko temat adaptacji książki przez CD Projekt RED, ale sięga czasów studia Adriana Chmielarza, Metropolis, które jako pierwsze wpadło na pomysł przeniesienia Geralta na ekran monitorów. “The Witcher” miał być trójwymiarową grą przygodową z elementami walki. Potyczki miały tu być tylko dodatkiem i twórcy nawet nie zdążyli zdecydować się na określoną mechanikę (możliwe, że przypominałaby ona system turowy znany z serii Final Fantasy). Projekt ostatecznie nie został zrealizowany, a swoją wersję gry opracowało studio CD Projekt RED.
wiedźmin
wiedźmin

W międzyczasie ukazała się jednak inna produkcja, o której prawdopodobnie niewiele osób pamięta. W 2002 roku sieć Idea uruchomiła SMS-ową grę o przygodach Geralta. Przypominała ona tradycyjne gry tekstowe, w której rozwój postaci i przebieg akcji następuje po wpisaniu określonych komend. Jeśli te i pozostałe, zawarte w dokumencie ciekawostki, przypadły Wam do gustu, warto wesprzeć twórców dokumentu. Prace nad nim trwały niemal rok, a wszelkie koszty zostały pokryte z prywatnych środków.

“Wiedźmin”, który najpierw pojawił się w formie opowiadania w grudniowym wydaniu miesięcznika “Fantastyka” w 1986 roku był debiutem literackim Andrzeja Sapkowskiego. Gra doczekała się trzech części, które zostały w sumie sprzedane w liczbie ponad 25 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier fantasy na świecie. | CHIP