Możesz skasować wiadomość na WhatsAppie – masz 7 minut

Najnowsza wersja komunikatora została wyposażona w funkcję, umożliwiającą usunięcie wiadomości nawet już po jej wysłaniu. Nie ma znaczenia, czy przypadkowo lub błędnie napisana informacja została wysłana do jednej osoby, czy do całej grupy. Usuwanie wiadomości działa na dwa sposoby. Można usunąć ją u siebie, a także u wszystkich, do których została wysłana. Jedyny warunek: trzeba zdążyć w ciągu 7 minut.
Możesz skasować wiadomość na WhatsAppie – masz 7 minut

WhatsApp z nową funkcją
WhatsApp rozwija funkcję kasowania wiadomości (fot. TechRadar)

Usunięcie nieprawidłowej wiadomości jest proste. Należy przejść do czatu, z którego chcemy wykasować wpis, następnie wskazać go i wybrać polecenie “usuń”. Można zaznaczyć więcej wiadomości, które da się zlikwidować równocześnie. Następnie wybieramy “usuń u wszystkich”. Odbiorcy, zamiast oryginalnej treści omyłkowo wysłanej wiadomości, zobaczą komunikat “ta wiadomość została usunięta”.

Nowa funkcja udostępniana jest użytkownikom stopniowo, wraz z aktualizacjami. Żeby mechanizm zadziałał, obie strony muszą dysponować najnowszą wersją komunikatora. Warto jednak pamiętać, że nowa opcja nie będzie lekiem na każdy błąd. Odbiorca wiadomości może zdążyć ją zobaczyć, zarchiwizować i wtedy usuwanie nie jest do końca skuteczne. Jak wiadomo, w internecie nic nie ginie. | CHIP