Myślenie, poznanie, wolna wola, sztuczna inteligencja. Czy wiemy jak to działa?

Pierwsze bakterie i Jana Sebastiana Bacha dzieli ok. 3,5 mld lat ewolucji. Jak to się stało, że ewolucyjni potomkowie tych pierwszych bakterii wykształcili umysły i stworzyli kulturę (m.in. skomponowali Koncerty brandenburskie); uświadomili to sobie; odkryli, skąd się wywodzą, a nawet zaczęli się zastanawiać, jaką drogą doszli tam, gdzie znajdują się obecnie? Niezliczone zastępy naukowców i filozofów od wielu lat poszukują odpowiedzi na to pytanie. Profesor Bennett jest zdania, że ścieżka prowadząca do zrozumienia ludzkiego umysłu zaczęła się wreszcie wyłaniać.
sztuczna inteligencja - ilustracja artystyczna
sztuczna inteligencja - ilustracja artystyczna

Profesor Daniel Dennett
Mistrz nieszablonowego myślenia, profesor Daniel Dennett (fot. Karol Jałochowski).

Na wykładzie zorganizowanym w krakowskim Auditorium Maximum, przy ul. Krupniczej 33, profesor Daniel Dennett, uzbrojony w najlepsze narzędzia współczesnej kognitywistyki i biologii ewolucyjnej zaprosi wszystkich zainteresowanych w fascynującą podróż wyłaniającym się szlakiem na drodze poznania umysłu.

Na wykład obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je zdobyć w naukowej księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie. Sam wykład rozpocznie się 23 października o godzinie 19. Bariera językowa nie powinna być żadnym problemem – organizatorzy zadbali o symultaniczne tłumaczenie słów profesora Daniela Dennetta. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, mamy dobrą informację: wykład będzie transmitowany na żywo, szczegóły transmisji pojawią się na profilu Facebookowym organizatora. | CHIP

Więcej:wydarzenia