sztuczna inteligencja - ilustracja artystyczna

Myślenie, poznanie, wolna wola, sztuczna inteligencja. Czy wiemy jak to działa?

Wykład prof. Daniela Dennetta w Polsce dostarczy odpowiedzi i kolejnych pytań.

Pierwsze bakterie i Jana Sebastiana Bacha dzieli ok. 3,5 mld lat ewolucji. Jak to się stało, że ewolucyjni potomkowie tych pierwszych bakterii wykształcili umysły i stworzyli kulturę (m.in. skomponowali Koncerty brandenburskie); uświadomili to sobie; odkryli, skąd się wywodzą, a nawet zaczęli się zastanawiać, jaką drogą doszli tam, gdzie znajdują się obecnie? Niezliczone zastępy naukowców i filozofów od wielu lat poszukują odpowiedzi na to pytanie. Profesor Bennett jest zdania, że ścieżka prowadząca do zrozumienia ludzkiego umysłu zaczęła się wreszcie wyłaniać.

Profesor Daniel Dennett
Mistrz nieszablonowego myślenia, profesor Daniel Dennett (fot. Karol Jałochowski).

Na wykładzie zorganizowanym w krakowskim Auditorium Maximum, przy ul. Krupniczej 33, profesor Daniel Dennett, uzbrojony w najlepsze narzędzia współczesnej kognitywistyki i biologii ewolucyjnej zaprosi wszystkich zainteresowanych w fascynującą podróż wyłaniającym się szlakiem na drodze poznania umysłu.

Na wykład obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je zdobyć w naukowej księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie. Sam wykład rozpocznie się 23 października o godzinie 19. Bariera językowa nie powinna być żadnym problemem – organizatorzy zadbali o symultaniczne tłumaczenie słów profesora Daniela Dennetta. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, mamy dobrą informację: wykład będzie transmitowany na żywo, szczegóły transmisji pojawią się na profilu Facebookowym organizatora. | CHIP