Nowy dodatek do „Hearthstone”, „Koboldy i katakumby”, już 8 grudnia

To trzeci dodatek do karcianki Blizzarda wydany w tym roku.

Wszyscy, którzy zalogują się do „Hearthstone” po premierze dodatku, otrzymają 3 nowe pakiety kart oraz losową legendarną broń. Wraz z dodatkiem będzie też można zagrać w karcianą przygodę, po przejściu której otrzymamy kolejne 3 darmowe paczki. W każdym pakiecie znajduje się 5 losowych kart, w tym co najmniej jedna rzadka. „Hearthstone” to kolekcjonerska gra karciana wydana przez firmę Blizzard Entertainment. „Koboldy i Katakumby” będą już 11 dodatkiem.

Tym razem Blizzard zabierze nas do kopalni na spotkanie z sympatycznymi koboldami (graf. Blizzard Entertainment)

Blizzard wprowadza też zupełnie nowe słowo kluczowe. Karty z opisem „Rekrutuj” będą przyzywały stronników z naszej talii spełniających określone warunki. Na przykład o danym koszcie, albo statystykach. Pojawią się także kamienie mocy – inne dla każdego z 9 dostępnych bohaterów. Kamień mocy to czary, które wzmacniamy w trakcie rozgrywki. Każda klasa dostanie też legendarną broń. Jedną z nich otrzymacie po zalogowaniu się w dniu premiery na swoje konto.

W grudniowym dodatku znajdzie się 135 nowych kart (graf. Blizzard Entertainment)

W „Hearthstone” gracze używają talii złożonych z 30 kart i jednego z 9 bohaterów. Każda karta i bohater pochodzą ze świata WarCrafta i mają specjalne właściwości. Karty kupuje się w pakietach za prawdziwe pieniądze lub złoto, które można zdobyć w grze. Pakiety zawierają 5 losowo dobranych kart. Co jakiś czas Blizzard dodaje nowe karty wydając rozszerzenie do gry.

„Koboldy i katakumby” to trzeci w tym roku dodatek do „Hearthstone”. 6 kwietnia Blizzard wydał „Podróż do Un’Goro”, natomiast 10 sierpnia pojawili się „Rycerze Mroźnego Tronu”. Od premiery gry w 2014 roku wydano już 11 dodatków. Łącznie w grze dostępnych jest 1450 kart. Nowi gracze jednak nie muszą korzystać ze starszych i mogą rozpocząć swoją przygodę w trybie standardowym. Jest on ograniczony do kart podstawowych oraz wydanych w ostatnich 2 latach w dodatkach. Tryb standardowy używany jest też w oficjalnych turniejach e-sportowych. | CHIP