Osama bin Laden miał na komputerze Epokę Lodowcową i Jasia Fasolę

Zgodnie z polityką USA, dotyczącą informowania obywateli o działalności służb specjalnych, które zwalczają terroryzm, Centralna Agencja Wywiadowcza opublikowała wykaz materiałów, znalezionych na komputerze Osamy bin Ladena. Okazuje się, że terrorysta nastawiony wrogo do Amerykanów nie stronił od ich kultury.
osama bin laden
osama bin laden

Osama bin Laden oglądał “Epokę Lodowcową”? (graf. YouTube)

Na liście plików są kreskówki “Tom i Jerry”, “Auta”, “Epoka Lodowcowa”, gry “Resident Evil”, “Final Fantasy VII” czy “Sniper Elite 2: Nazi Zombie Army”. Osama był najwyraźniej również miłośnikiem anime oraz starych gier erotycznych, emulowanych z konsol. Na jego dysku znaleziono także “Jasia Fasolę” i dokument “Loose Change”, przedstawiający spiskową teorię na temat zamachów z 11 września. Nie brakowało e-booków o Iluminatach i młodzieżowej serii “Bloodline”. Oficerowie CIA trafili też w katalogach terrorysty na filmy o szydełkowaniu oraz na poniższe wiralowe wideo “Charlie Bit My Finger”.

https://youtu.be/qzNSsDD_LzE

Dysk zawierał również propagandowe filmy, produkcje pornograficzne i prywatne notatki. Najpewniej z  zabezpieczonego komputera poza bin Ladenem korzystali członkowie jego rodziny. A zatem możliwe, że część plików została pobrana przez kogoś innego. CIA nie ujawniła informacji o całości  cyfrowego archiwum terrorysty. Część dokumentów została sklasyfikowana jako dotyczące bezpieczeństwa narodowego.

Po tragicznym w skutkach zamachu z 11 września, bin Laden przez wiele lat skutecznie ukrywał się przed tropiącymi go amerykańskimi służbami. Został odnaleziony i zabity przez komandosów z jednostki specjalnej USA 2 maja 2011 roku w Pakistanie. | CHIP