Nowy iPhone SE2 w pierwszym kwartale 2018 roku?

Niedawno pisaliśmy o planach Apple’a na 2018 rok, przewidujących pojawienie się trzech nowych iPhone’ów. Tymczasem okazuje się, że prawdopodobnie czeka nas więcej premier smartfonów z iOS-em. Według danych serwisu 9to5mac możemy się też spodziewać debiutu nowego modelu SE.
Nowy iPhone SE2 w pierwszym kwartale 2018 roku?

Obecnie sprzedawany iPhone SE (sprawdźcie aktualne ceny) liczy sobie już niemal 2 lata, a to w świecie nowych technologii oznacza, że przyszedł czas na upgrade. Możemy się spodziewać go już wkrótce, bo w pierwszym kwartale 2018 roku. Jaki ma być nowy SE? Przede wszystkim mały. Wedle dzisiejszych standardów można rzec, że wręcz mikroskopijny. 4-calowy ekran to przy dzisiejszych 5,5, czy 6 calach wydaje się rozmiarem wręcz śmiesznym. Mały, ale za to mocny. Jakby rekompensując mizerną wielkość ekranu Apple zamontuje wewnątrz prawdopodobnie całkiem wydajny procesor. Będzie to zapewne znany nam z iPhone’a 7 (ceny znajdziecie tutaj) Apple A10. Chip wprawdzie niezbyt już nowy, ale i tak wyraźnie szybszy niż A9, stosowany w obecnym modelu SE.

Czyżby do planowanych już modeli doszedł kolejny, czwarty iPhone? (fot. GSMArena)

Tak jak aktualny “budżetowy iPhone” był połączeniem cech 5s i 6s, tak i tu możemy spodziewać się podobnego rozwiązania. Dla Apple’a to dobra metoda by szybko pozbyć się w nowym modelu starzejących się, ale nadal wydajnych podzespołów.

Część użytkowników iOS preferuje bowiem bardziej tradycyjną formę telefonu: z niewielkim, 4-calowym ekranem oraz klasycznym przyciskiem i zaokrąglonymi kształtami. I chociaż osobiście nie jestem wielkim fanem firmy z Cupertino, to przyznaję iż koncepcja powrotu do niewielkich, ale wciąż wydajnych i funkcjonalnych smartfonów wydaje mi się nadzwyczaj kusząca. | CHIP