AKTUALIZACJA: Polak już nie walczy o milion złotych w mistrzostwach StarCrafta II

AKTUALIZACJA
AKTUALIZACJA: Polak już nie walczy o milion złotych w mistrzostwach StarCrafta II

Niestety, już wiemy, że Mikołaj “Elazer” Ogonowski nie wszedł do półfinałów. Poległ w spotkaniu ćwierćfinałowym przeciwko Juanowi Carlosowi „SpeCial” Tena Lopezowi. Na otarcie łez Elazerowi musi wystarczyć nagroda 21 000 dol. BlizzCon ciągle jeszcze trwa. Finały rozpoczną się równo o północy. 

 

Mikołaj Ogonowski jest w szczytowej formie i liczymy, że sprawi w ten weekend miłą niespodziankę wszystkim kibicom. W tym roku 19-latek z Polski wygrał duży turniej w Walencji i dwa razy zajął trzecie miejsce w Montrealu oraz w szwedzkim Jönköping. Wszystkie trzy turnieje były przystankami przed mistrzostwami świata w Anaheim w Kalifornii podczas organizowanej przez Blizzard Entertainment corocznej konferencji. Pula nagród w turnieju wynosi równowartość 2,5 miliona złotych (700 tysięcy dolarów). Rok temu na Blizzconie “Elazer” zajął 3 miejsce ulegając w półfinale Koreańczykowi o nicku “Dark”. W tym roku to Polak był górą kiedy ponownie starli się ze sobą, tym razem w fazie grupowej. “Elazer” wyszedł z drugiego miejsca do ćwierćfinału rozgrywek. Mikołaj Ogonowski nie ukrywa pewności siebie przed spotkaniem z Meksykaninem.

— Myślę, że dobrze się przygotowałem. Swoje szanse oceniam na 60 do 40 na moją korzyść. — mówi w rozmowie z CHIP-em polski zawodnik przed swoim spotkaniem ćwierćfinałowym.

Zdecydowanie trudniej będzie w półfinale i ewentualnym finale, w którym na Polaka czekać będą Koreańczycy. Ta nacja od lat wygrywa większość turniejów o najwyższą stawkę. Polscy kibice jednak na pewno będą zagrzewać do boju. W wielu miastach Polski, między innymi w Warszawie i Krakowie, kibice organizują transmisje w barach dla graczy. Podobnie jak kibice innych dyscyplin sportowych spotykają się, aby dopingować najlepszych zawodników swojej ulubionej gry. Poniżej możecie obejrzeć zwycięski mecz Polaka, który zagwarantował mu awans do ćwierćfinału.

“StarCraft II” to najbardziej popularna na świecie strategia czasu rzeczywistego. Gra wymaga zręczności, szybkości oraz strategicznego myślenia. Jeden błąd często decyduje o powodzeniu lub porażce. Zawodnicy wybierają jedną z trzech dostępnych ras różniących się od siebie sposobem gry. W “StarCrafcie” chodzi o to, aby wydobywać surowce, minerały i gaz, które później przeznaczane są na tworzenie budynków oraz trenowanie wojska. Mecz wygrywa ten zawodnik, który zniszczy wszystkie budynki przeciwnika. Często jednak po wypracowaniu przewagi, gry kończą się wcześniej przez poddanie partii przez zawodnika, który stracił większość armii w jednym dużym starciu.

Mikołaj “Elazer” Ogonowski zmierzy się w ćwierćfinale z Meksykaninem (graf. Liquipedia)

Blizzcon to coroczna konferencja organizowana przez Blizzard Entertainment. Podczas niej rozgrywane są finały mistrzostw świata w gry e-sportowe takie jak “StarCraft II”, “Heroes of the Storm”, “Hearthstone” oraz “Overwatch”. Amerykańska firma zapowiada nowości, organizuje prelekcje i pokazy. W tym roku gracze z całego świata zagoszczą po raz 11 w kompleksie w Anaheim w Kalifornii. Mecze Polaka będzie można śledzić za darmo w internecie na kanale w serwisie Twitch. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy już w piątek o godzinie 20:30. | CHIP