Robot od Boston Dynamics nauczył się salta w tył

Nawet jeśli nie śledzi się rozwoju Atlasa, to jego obecne osiągnięcia z pewnością potrafią imponować. Robot na początku wskakuje na niewielki podest, utrzymuje równowagę, a następnie bez dłuższego zastanowienia wskakuje na następny. Potem schodzi na ziemię i wskakuje na jeszcze większy stopień, gdzie obraca się o 180-stopni w powietrzu i zeskakuje z powrotem na podłogę. Najlepsze zostawiono jak zwykle na koniec – Atlas bierze zamach i robi salto w tył, a następnie prostuje się i unosi górne kończyny w geście zwycięstwa. Jego ruchy są niebywale płynne i bardzo zbliżone do ludzkich, a sam robot przez to od razu staje się nam bliższy.
boston dynamics
boston dynamics

Boston Dynamics zaprezentowało Atlasa w lutym 2016 roku. Robot doskonale radzi sobie nie tylko wewnątrz budynków, ale także na bardziej grząskim terenie. Nie ma problemu z otwarciem drzwi czy ustawieniem kartonu na półce. W niedalekiej przyszłości firma ma zamiar wysyłać Atlasy do wojska i oddziałów ratunkowych. W ubiegłym tygodniu Boston Dynamics pokazało także ewolucję swojego innego robota – SpotMini to mechaniczny pies, który powstaje z myślą o rynku komercyjnym.

Jeśli jednak już teraz marzy Wam się posiadanie małego robota, możecie poszukać w sklepach konstrukcji edukacyjnych JIMU (sprawdź aktualne ceny) lub kulistego Sphero BB-8 (sprawdź najtańsze oferty). | CHIP