Star Wars: Jedi Challenges trafia do Polski

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jeszcze przed świętami i filmem “Last Jedi” fani “Gwiezdnych Wojen” będą mogli cieszyć się rozszerzoną rzeczywistością. W przeciwieństwie do innych gogli AR produkt Lenovo będzie obsługiwał wyłącznie dedykowane oprogramowanie. Do wyboru są trzy gry: walka na miecze świetlne, walka taktyczna oraz holoszachy.
Star Wars: Jedi Challenges
Star Wars: Jedi Challenges

W pierwszej z nich gracz stanie oko w oko z najpotężniejszymi rycerzami Ciemnej Strony Mocy, wśród których nie zabraknie Lorda Vadera i Kylo Rena. Podczas tego trybu trzymany w dłoniach kontroler stanie się mieczem świetlnym, który w miarę postępów w rozgrywce będzie zmieniał swój kolor. W trakcie zabawy taktycznej z kolei użytkownik będzie miał okazję dowodzić siłami Republiki, Sojuszu Rebeliantów i Ruchu Oporu przeciwko potędze Separatystów, Imperium i Najwyższego Porządku. Konieczne będzie opracowanie strategii, rozmieszczenie wojsk i zaplanowanie ataków miniaturowych sił bojowych takich jak X-wingi czy droidy.

star wars jedi challanges
Tak będą wyglądać holoszachy (fot. Lenovo)

Ostatnia gra to coś dla fanów łamigłówek. Dzięki goglom gracz zobaczy wirtualną szachownicę znaną ze sceny na pokładzie Sokoła Millenium w filmie “Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja” i będzie mógł sprawdzić swoje siły w sterowaniu holograficznymi figurami. Za zaliczenie ośmiu poziomów obejrzy zaś w nagrodę formy życia z odległej galaktyki.

star wars jedi challanges
Zestaw składa się z trzech elementów (fot. Lenovo)

Centralnym elementem Star Wars: Jedi Challanges są gogle AR Lenovo Mirage, które wyposażono w akumulator o pojemności 2200 mAh oraz 2 kamery, które będą śledzić źródła światła z lokalizatora umieszczonego na podłodze oraz kontrolera. Ten ostatni jest o tyle atrakcyjny, że jego projekt jest wierną kopią broni Anakina i Luke’a Skywalkerów.
Niestety by zestaw działał należy umieścić w goglach smartfon, który nie jest dołączony do kompletu. Całość kompatybilna jest z następującymi modelami: Lenovo Moto Z2 Force, Google Pixel XL, LG G6 (sprawdź najtańsze oferty), Samsungami z serii Galaxy S od modelu S7 w górę oraz iPhone’ami od modelu 6 w górę.

Nie są to jedyne gogle AR od Lenovo. We wrześniu 2017 producent zaprezentował także Lenovo Explorer – headset stworzony przy współpracy z Microsoftem, który ma obsługiwać nową platformę Windows Mixed Reality. Urządzenie można już kupić poprzez amerykańską stronę Microsoftu – nie wiadomo jednak kiedy pojawi się w polskich sklepach. | CHIP