Stranger Things 2 z rekordowym otwarciem

Bez odpowiedniej skali trudno wyobrazić sobie fenomenalną oglądalność “Stranger Things 2”. Gdy porównamy go z innymi popularnymi serialami, zauważymy, że Netflix nie ma się czego wstydzić. Pierwszy odcinek siódmego sezonu “Gry o Tron” obejrzało 16,1 milionów osób w dniu jego premiery. To nieco więcej niż w przypadku “Stranger Things 2”, ale też i przeciwnik jest znaną i wieloletnią marką giganta telewizyjnej rozrywki – HBO. Z kolei inny tasiemiec – “The Walking Dead” – wypadł już gorzej od produkcji braci Duffer. Pierwszy epizod ósmego sezonu obejrzało “tylko” 15 milionów osób.
Stranger Things 2

Show zdobył mnóstwo nagród m.in. nagrodę MTV za najlepszy serial i aktorkę (Millie Bobby Brown). (fot. inquisitr.com)

A jak “Stranger Things 2” wypada w porównaniu do innych seriali Netflixa? Również niesamowicie dobrze. Przykładowo premierowy odcinek czwartego sezonu “Orange is the New Black” obejrzało 6,7 milionów Amerykanów w ciągu 72 godzin, natomiast cały piąty sezon “House of Cards”, niegdysiejszej wizytówki Netflixa, obejrzało wiosną jedynie 4,6 milionów osób.

https://youtu.be/Eqies5Aas88

Drugi sezon “Stranger Things 2” składa się z dziewięciu odcinków, które łącznie składają się na ponad 7,5 godzinny seans. Podobnie jak w przypadku innych seriali Netflixa, całość udostępniona została od razu w dniu premiery. W samych tylko Stanach Zjednoczonych jednym ciągiem obejrzało ten sezon ponad 370 tysięcy Amerykanów.

“Stranger Things 2” to nostalgiczna podróż do lat ’80. Drugi sezon kontynuuje losy kilku bohaterów, którzy jako jedyni z małego miasteczka Hawkins znają prawdę o obecności innego wymiaru. Jedną z głównych postaci jest nastoletni chłopiec Will, który widzi zło nadciągające z drugiej rzeczywistości oraz Jedenastka, dziewczynka obdarzona niezwykłymi mocami, która dorastała w warunkach laboratoryjnych. Tym razem scenografia serialu została mocno wzbogacona efektami specjalnymi, które najlepiej oglądać na telewizorach 4K z trybem HDR (sprawdź najniższe ceny). Reżyserzy zapowiedzieli już prace nad trzecim i czwartym sezonem serialu. | CHIP