comic con fall

Wystartował Warsaw Comic Con Fall Edition

W dniach 24-26 listopada w podwarszawskim centrum targowym Ptak EXPO odwiedzający goście będą mogli spotkać gwiazdy światowego formatu, a także wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez wystawców takich stref jak m.in. "Star Wars", "Doctor Who", "Gra o Tron" czy wioska Wikingów.

Comic Con to największy na świecie festiwal fanów popkultury organizowany co roku w San Diego. Po raz drugi w tym roku Polacy także mogą wziąć udział w jego lokalnej odmianie Comic Con Fall. Impreza odbywa się w ten weekend w podwarszawskim Nadarzynie. Największą atrakcją tego wydarzenia są spotkania z aktorami popularnych filmów i seriali. Goście będą mogli posłuchać prelekcji i zdobyć autograf wielu gwiazd. Zaproszeni zostali m.in.: Jack Gleeson (król Joffrey z „Gry o Tron”), Andrew Scott (Jim Moriarty z „Sherlocka”), Pamela Anderson („Baywatch”), Julian Glover (Maester Pycelle z „Gry o Tron”), Maude Hirst (Helga z „Vikingów”), Afshan Azad (Padma Patil z „Harry’ego Pottera”) czy Michael Malarkey (Enzo z „Pamiętników Wampirów”).

comic con fall
Część aktorów, których spotkacie na jesiennej edycji Comic Con

Warsaw Comic Con odwiedzą również znani twórcy i gwiazdy szeroko pojętej popkultury. Zaproszenie otrzymali m.in. lektor Tomasz Knapik, rysownik Marvela Simon Bisley, pisarz Jakub Ćwiek, Grupa Darwina, autorzy bloga Crazy Nauka, czeski pisarz fantasy Miroslav Zamboch oraz autorka komiksu Lisie Sprawy.

W strefie gier planszowych będzie można wypożyczyć i zagrać w szereg nowości od różnorodnych wydawców. Poza strefą goście mogą podziwiać cosplayerów oraz wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez wystawców specjalnych sekcji. W strefie „Gry o Tron” będzie można zasiąść na Żelaznym Tronie, u „Doctora Who” wejść do środka TARDIS, w strefie „Jurrassic Parku” zrobić zdjęcia z modelami dinozaurów, a w postapokaliptycznej wiosce zasiąść na gangsterskich motocyklach czy pokibicować podczas walk gladiatorów. O graczy komputerowych zadba natomiast japoński producent monitorów iiyama, który wyposaży ponad trzydzieści stanowisk do gry na strefie Blizzone.pl i CD Projektu w najnowsze monitory z serii G-Master wyróżniające się czasem reakcji matrycy nie przekraczającym 1 ms.

Spotkania z gwiazdami na Comic Conie - galeria
Spotkania z gwiazdami (fot. CHIP)

Bilety na wydarzenie można kupić na oficjalnej stronie Warsaw Comic Con Fall. Jeśli chcecie zobaczyć jak my bawiliśmy się na poprzedniej edycji tej imprezy, w tym miejscu znajdziecie naszą relację.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.